محمدرضا گلزار هم انگشت به دهان می شود از...اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,محمدرضاگلزار

به گزارش برنا، برنامه برنده باش نمونه مشابه بسیاری از مسابقات این چنینی در تلویزیون های مختلف دنیا است که سوپر استارهای سینما و گاهی حتی سلبریتی های عرصه موسیقی و ورزش ایفا گر آن هستند، برنامه برنده باش از چند زاویه قابل بررسی است.


در  نگاه اول بایستی به سبک و طراحی سوالات این برنامه اشاره کرد که گاهی اوقات مجری برنامه را نیز انگشت به دهان نگه می دارد که مبنای انتخاب این سوال چه بوده است؟

برخی سوالات این برنامه مشخصاً نه جذابیت یک سوال را در حد و اندازه های یک برنامه تلویزیونی دارند و نه به لحاظ علمی و جایگاه محتوایی دقت عملی در طراحی آنها لحاظ شده است، بارها شاهد  بوده ایم که محمد رضا گلزار در مقام مجری هم، از این سبک طراحی سوال متعجب شده است.

نکته بعدی به سبک و نوع اجرایی برمی گردد که گلزار برای این برنامه در نظر گرفته است، در حقیقت باید گفت او که اصولا به عنوان یک استار سینمایی صاحب جایگاه و رتبه درستی است و هنوز سینمای ایران نتوانسته شبیه او را معرفی کند، آمده است تا تجربه اجرا را نیز به کارنامه خود اضافه نماید اما این مستلزم مقدماتی است که مطمئنا در حوزه اجرای برنامه تلویزیونی یک شبه به دست نمی آید.

به هرحال او امروز در مقام مجری می بایست استراتژی جدیدی داشته باشد و کمی از کاراکتر ویژه اش در دنیای سینما و از شخصیت "محمد رضا گلزار بودنش" در زندگی شخصی فاصله بگیرد تا مردم او را در مقام یک مجری مسابقه ای هم باور کنند.

مشخصا گلزار قواعد خودش را در اجرا به کار گرفته است و هرگز در کار او متوجه اثری از نگاهی که به دنبال یک مجری مسابقه ای باشد  که قرار است با ایجاد هیجان و جذابیت های گاه کاذب رسانه ای برنامه را تکان دهد نمی شویم . در اجرای او نوعی گارد حس می شود. تماشاگر نمی تواند به لحاظ روحی و روانی به او نزدیک شود و این حس حتی در شرکت کنندگان نیز محسوس است.

با این توضیح که حتی در لحظاتی که قصد دارد به شرکت کنندگان برنامه کمک کند و برای آنها فرصت کسب امتیاز ایجاد کند هم این فاصله در لحن و اجرای او دیده می شود.

گلزار قطعا به اندازه بازیگر بودنش به اجرا فکر نمیکند و یک جور از سر باز کردن در کار او احساس می شود، هرگز در نگاه او علاقه ای به اجرا و ایجاد هیجان، تعلیق وجود ندارد و در واقع تماشاگر در تمام قسمت های این برنامه او را در یک قاب و غالب میبیند و در حقیقت در ادامه مسابقه برنده باش محمد رضا گلزار به عنوان مجری کم کم کنار می رود و این، نوع سوالات ، شرکت کنندگان و در نهایت اعداد و القابی که جابجا می شود جذاب می مانند، در حالی که نقطه اوج برنامه برنده باش قرار است برپایه اجرای محمد رضا گلزار محکم شود.

بی شک در توانمندی های محمد رضا گلزار دیده می شود که بتواند حداقلهایی را به سبک و جمال اجرایش اضافه کند، تا به جای یک اجرای منونوتون شاهد یک اجرای چند بعدی خوش رنگ و لعاب باشیم .

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------