«الیتا: فرشته مبارزه»؛ یک سایبورگ در مرکز توجهاخبار,اخبارفرهنگی وهنری,الیتا: فرشته مبارزه

رابرت رودریگز مکزیکی که در دهه های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ با فیلم های موفقی همچون «دسپرادو» و «بچه های جاسوس» مشهور و در هالیوود صاحب جای پایی محکم شد، در جدیدترین ماجراجویی خود فیلمی به نام «الیتا: فرشته مبارزه» را از ۲۵ بهمن ماه روانه پرده های نقره ای کرد. این فیلم که با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شده، در آمریکا افتتاحیه ای حدود ۲۹ میلیون دلار داشت. فیلم هفته گذشته صدرنشین باکس آفیس بود.


فیلم از سوی منتقدان اما واکنشهای متناقضی داشته است. برخی مثل مایکل نوردین از ایندی وایر آنرا بهترین اثر سینمایی رودریگز خوانده اند و گروهی مثل استیفن دالتون از هالیوود ریپورتر استقبال گرمی از آن نکرده اند.

در این فیلم نیمه کارتونی که رزا سالازار، جنیفر کانلی، کریستوف والتز، اد اسکرین و میشل رودریگز رلهای اصلی را بازی کرده اند، از داستان های معروف ژاپنی موسوم به مانگا الگوبرداری شده و اضافه بر بازیگران فوق موجودات کارتونی و محصولات فن آوری های CGT نیز در قالب برخی کاراکترها مشاهده می شوند و اتفاقات پیرامون یک سایبورگ است که به کمک یک دانشمند از یک عارضه شدید جسمانی رهایی می یابد و آن گاه با گذشته خود و به واقع خصوصیاتی که پیشتر داشته، رودررو می شود و می فهمد که در اصل چه بوده است.

 

 بانی فیلم

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------