آخرین اخبار فرهنگی - هنری


اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه نود

عضو فراکسیون ورزش مجلس: حذف برنامه نود توجیه منطقی ندارد

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه برنامه نود خطی عمل نکرده است، گفت: حذف این برنامه اجتماعی و ورزشی، توجیه منطقی ندارد.…


زنده رودی؛ گران‌ترین هنرمند ایرانیاخبار,اخبارفرهنگی وهنری,حسین زنده رودی

 بیست و پنجمین حراج کریستیز دوبی با عنوان «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» ۳ فروردین ماه ۱۳۹۸برگزار می‌شود و امسال نیز در این حراج که سال‌هاست میزبان آثار برخی از هنرمندان ایرانی نیز هست ۱۲ هنرمند ایرانی با ۱۸ اثر در این حراجی حضور پیدا خواهند کرد. در این میان ۱۸ اثر از هنرمندان ایرانی همچون حسین زنده‌ رودی، علی شیرازی، محمد احصایی، پرویز تناولی، منوچهر یکتایی، بهمن محصص، مارکو گریگوریان، فرهاد مشیری‌، ساسان بهنام بختیار، رکنی حائری‌زاده، شیرین علی آبادی و رضا آرامش نیز به فروش گذاشته خواهند شد.

حسین زنده‌ رودی که آثارش در حراجی‌های ایرانی و خارجی با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسد و بارها توانسته رکورددار بالاترین قیمت فروش را به خود اختصاص دهد، در این دوره از حراج کریستیز دوبی نیز ۳ اثر ارائه داده که گران‌ترین اثر او در این دوره بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده دو اثر دیگر او هم از ۱۰۰ هزار  تا ۱۵۰ هزار دلار و ۷۰ تا ۹۰ هزار دلار برآورد قیمت شده‌اند‏. نکته قابل توجه اینکه دو اثر از زنده‌رودی در رتبه‌های دوم و سوم آثار گرانقیمت این دوره از حراج قرار دارند.

در بیست و یکمین حراج کریستیز دوبی تابلویی از حسین زنده‌رودی با قیمت ۳۰۷.۵۰۰ هزار دلار عنوان گران‌ترین اثر ایرانی و دومین اثر گران این حراجی را به‌نام خود ثبت کرد. همچنین در دهمین دوره حراج تهران که دی ماه سال‌جاری برگزار شده بود، تابلویی از این هنرمند متعلق به سال ۱۳۴۹ به قیمت ۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان به فروش رسید. فرهاد مشیری هم از دیگر هنرمندانی است که با ۳ اثر در این دوره از حراج کریستیز شرکت دارد و یکی از گران‌قیمت‌ترین آثار را در میان هنرمندان ایرانی ارائه داده است.

یکی از آثار او گلدانی با جمله «رفتی تنهای تنها ولی عشقتو نبردی»، به قیمت ۱۳۰ الی ۱۸۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.فرهاد مشیری، بهمن محصص، پرویز تناولی، محمد احصایی و علی شیرازی نیز در حراج با آثاری در حوزه نقاشی، خوشنویسی و مجسمه حضور خواهند داشت.

 روزنامه ایران

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------