فیتیله‌ای‌ها جایگزین عموپورنگ/سریال محرم شبکه دو مشخص شداخبار,اخبارفرهنگی وهنری,محمدرضاجعفری جلوه

مدیر شبکه دو سیما اعلام کرد، برنامه «دوقلوها» از شنبه (۲۲ تیر ماه) ساعت ۱۸:۳۰ جایگزین «محله گل و بلبل» می‌شود. او همچنین از سریال «مرضیه» به عنوان مجموعه مناسبتی شبکه دو در ایام محرم نام برد.

 به گزارش ایسنا ، محمدرضا جعفری‌جلوه با حضور در شبکه سه، در ابتدا با بیان اینکه شبکه دو شبکه زندگی و شبکه‌ای خانواده محور برای همه اقشار جامعه است که طیف وسیعی از سلایق را دربرمی‌گیرد، به تشریح برنامه‌های شبکه دو در تابستان پرداخت.

«محیط‌زیست» و «حجاب و عفاف» دو ماموریت اصلی شبکه دو در تابستان
جعفری‌جلوه با بیان اینکه آغاز فصل تابستان ویژگی‌ها و الزاماتی را در برنامه‌سازی تبیین می‌کند، اظهار کرد: در این راستا سیمای جمهوری اسلامی ایران همه موضوعات و محورها را به صورتی شایسته در یک طرح جامع تابستانی دسته‌بندی کرده و هر یک از شبکه‌ها برخی از موضوعات را به صورت اصلی و برخی از محورها را به صورت مکمل دنبال می‌کنند.

مدیر شبکه دو پیرامون هدف‌گذاری‌ها و ماموریت‌های کلی شبکه خاطرنشان کرد: از ۱۷ ـ ۱۸ موضوع اصلی که برای تابستان و این ایام مد نظر قرار گرفته و مشخص شد، دو موضوع اصلی به شبکه دو سیما اختصاص دارد که عبارتند از پرداختن به مساله حجاب و عفاف و مبحث محیط زیست. در این خصوص علاوه بر اینکه شبکه در این دو موضوع به برنامه سازی می پردازد و توجه ویژه ای به این امر دارد، هماهنگی هایی نیز بین دیگر شبکه ها، فعالان رسانه ای و دستگاه های مکمل برقرار می‌کند.

او افزود: یکی از ویژگی‌های فصل تابستان شامل طبیعت منحصر به فرد ایران و پوشش طبیعی آن می شود و نسبتی که مردم با این فصل دارند، موجب می شود تا توجهی ویژه در این باب صورت پذیرد. از سوی دیگر پوشش امری است همیشگی و فراگیر که از وجود و هویت انسان ناشی می‌شود و ماهیت انسان را تعریف می کند. اهتمام ویژه به این مساله در فصل تابستان (علی رغم گرمای این فصل) از تداوم زندگی عفیفانه و نجیبانه انسان ناشی می شود. یکی از موضوعات مهم دیگری که به عنوان موضوع اصلی در دستور کار ما قرار دارد طرح عفا و حجاب است که رسانه هم باید نقش خود را مکمل با دستگاه های دیگر ایفا کند.

و البته موضوعات مکمل دیگر مثل حفظ و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی، صله ارحام، گردشگری و آداب و مهارت های سفر، ورزش و ... که  شبکه دو تحت این عناوین نیز در کلیت سال به ویژه تابستان برنامه هایی دارد.

سریال‌های شبکه دو در ایام تابستان
جعفری جلوه در ادامه به معرفی سریال‌های تابستانی این شبکه پرداخت و تصریح کرد: چندین سریال در حال آماده شدن هستند. از این میان سریال «سلام آقای مدیر» را از هفته آینده تقدیم مخاطبان می‌کنیم. این سریالی تناسبی با این ایام هم دارد؛ چرا که یکی از موضوعات محوری در این فصل بحث تجربیات در حیطه مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در فصل تابستان است. این سریال، سریالی است در نسبت با مدرسه و ماموریت شبکه به عنوان قرارگاه معلم و مدرسه که نوجوانان در تعامل با اولیای مدرسه قصه را شکل می دهند. «سلام آقای مدیر» به تهیه‌کنندگی منوچهر شاهسواری و کارگردانی علیرضا توانا در گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید شده که از ۲۲ تیرماه روانه آنتن می‌شود.

وی با اعلام اینکه بخشی از شهریور ماه که مصادف با ماه محرم است سریال جدید دیگری پخش می‌شود، بیان کرد: سریال «مرضیه» در حال تولید است که ان‌شاءالله بتواند در نسبت با ایام محرم کار خوب و مقبولی باشد.

این مقام مسئول افزود: سریال دیگر این شبکه «از سرنوشت» نام دارد که امیدواریم مهر ماه توفیق پخش آن را پیدا کنیم. افزون بر این در ادامه پخش موفق سریال «پدر»، درصدد پخش ادامه سه‌گانه آثار حامد عنقا هستیم. بعد از «تنهایی لیلا» و «پدر» حالا در سومین سریال منتظر کار جدیدی از حامد عنقا هستیم. این سریال ابتدا تحت عنوان فصل دوم سریال «پدر» مطرح شد لیکن لزوما این عنوان را ممکن است نداشته باشد. همچنین سریال «بچه مهندس ۳» نیز در حال تولید است.

«دوقلوها» جایگزین «محله گل و بلبل» می‌شود
جعفری جلوه با بیان اینکه گروه برنامه‌ساز «محله گل و بلبل» کار نمایشی سنگین، جدی و پردامنه‌ای را در سه فصل پخش خواهد کرد، اظهار کرد: این تیم خوب کار بسیار مهمی را تا به این مرحله انجام داده‌اند. «محله گل و بلبل» در سه فصل تقدیم مخاطبان شد و پرونده فصل سه این مجموعه ۱۰۰ قسمتی تا پایان هفته بسته خواهد شد. به طور قطع تدارک برنامه‌ای با این وسعت و حضور طیف بازیگرانی حرفه‌ای و کاربلد با استفاده از موضوعات مهم، کار راحتی نبود. این مجموعه حتما ادامه می‌یابد اما در عین حال بر اساس تجربه‌ای که حاصل شده، کار تکمیل شده و تغییرات و تفاوت‌هایی خواهد یافت. گروه برنامه‌ساز «محله گل و بلبل» تیم ارزشمند و فعالی است که مدام استعدادهای بالقوه خود را بالفعل می‌کند.

مدیر شبکه دو با نوید پخش یک مجموعه جدید برای کودکان و نوجوانان، توضیح داد: «دوقلوها» از شنبه (۲۲ تیر ماه) ساعت ۱۸:۳۰ جایگزین «محله گل و بلبل» می‌شود و هدیه ویژه تابستانی شبکه دو به کودکان و نوجوانان و البته خانواده‌ها خواهد بود. این کار یک کمدی موقعیت جذاب و تجربه‌ای جدید با حضور عموهای فتیله‌ای است. محوریت این مجموعه نیز به مساله امروز جامعه یعنی کار، تلاش، کارآفرینی و تولید می‌پردازد و این موضوعات به زبانی شیرین تصویر شده‌اند. این مجموعه ۱۰۰ قسمتی نیز کاری وزین و در عین حال سرگرم کننده است.

پخش‌کننده ۹۰ درصد تولیدات داخلی در حوزه کودک و نوجوان هستیم
وی در ادامه توضیح داد: حجم قابل توجهی از آثار مناسب و ارزشمند در مجموعه سیما برای کودک و نوجوان تولید می‌شود و ما پخش‌کننده بیش از ۹۰ درصد از کارهای داخلی در حوزه کودک و نوجوان هستیم که در کنار شبکه‌های تخصصی سیما در این حوزه فعالیت می کنیم. توجه ما به تولید آثار است و اگر بتوانیم کارهای خوبی تولید کنیم مثل همین مجموعه هایی که از آنها یاد کردیم اولویت با اینهاست. دوستان مان در مرکز صبا کارهای خوبی تدارک می بینند مثل شکرستان که در حال پخش از این شبکه است.

برنامه‌های اختصاصی در حوزه نوجوانان
جعفری جلوه پیرامون برنامه‌های اختصاصی حوزه نوجوان بیان کرد: «اقیانوس آرام» یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها در این حوزه است که زحمت بسیاری برده و مجموعه جدید آن در سه شب تقدیم می‌شود به ویژه که در روزهای جمعه با زمان بیشتری روانه آنتن می شود.

مجموعه هر روزه «شهر به شهر» نیز به معرفی شهرها و ایرانگردی همراه با نوجوانان اختصاص دارد که به نحوی توجه به داشته‌های این سرزمین را در خود جای داده است. شبکه دو از طیف مخاطبان گسترده‌ای برخوردار است و فرصتی که می‌توانیم به نوجوانان اختصاص دهیم را برای سایر رده‌های سنی نیز باید در نظر بگیریم.

پخش بامدادی آثار سینمایی
وی در ادامه با اشاره به جشنواره سینمایی شبکه دو توضیح داد: زمان پخش آثار سینمایی به نیمه‌شب و بعد از پایان آخرین برنامه‌هایی که پخش می‌شوند، منتقل شده است. طبیعی است که تقسیم کاری در شبکه‌ها شکل گرفته و بر این اساس شبکه‌های امید، پویا، نهال، کودک و نوجوان برخی از ماموریت‌هایی که ما به صورت اختصاصی دنبال می‌کردیم و اکنون به صورت مکمل در دستور کار داریم را به صورت موضوع اصلی شبکه‌های خود دنبال می‌کنند؛ لذا جشنواره سینمایی و پخش آثار انیمیشن را به صورت سال‌های گذشته نداشته و فیلم‌های جدید را علاوه بر بامداد، پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها خواهیم داشت.

برنامه‌سازی شبکه دو در حوزه آموزش مهارت‌های زندگی
مدیر شبکه دو پیرامون برنامه‌سازی در حوزه مهارت‌های زندگی و آسیب‌های خانواده بیان کرد: «کام شیرین» هم از مجموعه‌های خوبی است که فصل سوم آن را تقدیم مخاطبین می‌کنیم و استمرار خواهد داشت در کنار آن «هزار راه نرفته» هم پس از وقفه‌ای ۱۰ ساله تدارک دیده‌ایم که در آستانه تابستان این مجموعه به برنامه های جدید شبکه پس از یک دوره دو ساله تلاش افزوده شد. این برنامه در کنار «کام شیرین» به صورت مکمل هم در چند حیطه موضوعی مهارت های زندگی را ارئه می کنند. به مهارت آموزی در کام شیرین و آسیب های حوزه خانواده به خصوص در حوزه طلاق در هزار راه نرفته پرداخته می شود.

برنامه صبحگاهی، سعادت آباد، روشنا و ... برنامه های جدید شبکه دو
جعفری جلوه در ادامه به برنامه های جدید این شبکه پرداخت و گفت: برنامه صبحگاهی جدید شبکه به نام «ایران و آفتاب» مدتی هست که به مخاطبان تقدیم می شود. «سعادت آباد» دیگر تدارک جدید شبکه در حوزه فرهنگ جمعی و عمومی و آسیب های پیرامون آن است که از شنبه این هفته روانه آنتن شد. برنامه «روشنا» نیز با همکاری معاونت فرهنگی قوه قضاییه تدارک دیده شده و به پرونده های مختلف قضایی می پردازد.

وی در توضیح برنامه سازی در حوزه حجاب و عفاف نیز تصریح کرد: برخی برنامه های شبکه به رویش های حجاب در ایران و جهان اختصاص دارد. مثل برنامه «از لاک جیغ تا خدا»  که شبکه دو در حوزه حجاب و عفاف تهیه می کند. در همین زمینه برنامه «آفتابگردان» و «بی مرز با حجاب» به حجاب و پوشش و تحولات بانوان در خارج از ایران توجه ویژه ای دارند. «کام شیرین» نیز معطوف به این موضوع کارهایی انجام خواهد داد.

جعفری جلوه در پایان گفت: علاوه بر برنامه محوری «طبیعت ۳۶۰ درجه»، برنامه‌های «با ما بیا» در حوزه کودک و نوجوان، «زنده باد زندگی» و «ایران و آفتاب» و ... نیز یک کمربند موضوعی متوجه بحث محیط زیست می‌کنند و پرداختن به این موضوع را در دستور کار دارند. به ویژه در شرایط زیستی امروز و شهرنشینی و آپارتمان نشینی باید اهتمام ویژه‌ای به حفظ محیط زیست داشت و از این رو ماموریت مهمی برای شبکه دو طراحی شده که تلاش ما بر مطرح شدن و اهتمام بیشتر بر این موضوع است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------