از مادرهایی که دوست داری بگو! اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, فاطمه گودرزی
«همیشه یک زن در موقعیت مادر قرار می‌گیرد. از هر ۱۰ نقشی که پیشنهاد می‌شود، ۹ نقش این‌گونه است. مگر زنی باشد که شوهر و بچه ندارد که این دیگر مادر نیست. اما نقش‌ها برای ما این‌گونه نوشته می‌شود. به ویژه وقتی زنی در سن و سال من باشد نقش مادر را ایفا می‌کند. حالا ممکن است این مادر ابعاد مختلفی داشته باشد مثلاً یک مادر وسواسی باشد، مادری عاشق فرزندش باشد و یا متعلق به یکی از نقاط بومی کشورمان باشد.» 

  فاطمه گودرزی جملات بالا را مطرح می‌کند و با اشاره به نقش‌های مختلفی که پیش از این در جایگاه مادر ایفا کرده است، می‌گوید: مادرهای دیگری هم که بازی کردم هر کدام تفاوت‌هایی داشتند؛ مثلاً ماه منیر را خیلی دوست دارم چون مردم بسیار استقبال کردند. او هم به نوعی یک مادر است و به بچه‌ها زندگی می‌آموزد. اعتقاد ندارم این نقش تیپ شده حداقل خودم تلاشم را کردم تا متفاوت باشم.

 

 ترانه‌ی مادری در سال ۸۷ یکی کارهای به‌یادماندنی فاطمه‌گودرزی در تلویزیون بود که نقش مادری حساس را ایفا کرد.

 

به گزارش ایسنا، فاطمه گودرزی که این روزها تصویر او را در قالب مادر روشن‌بین و مستقل در سریال «لحظه گرگ و میش» می‌بینیم، مادری که با گذشت برهه‌های مهمی از تاریخ انقلاب و ازدست دادن همسرش، جنگ و از دست دادن فرزندش و همچنین فراز و نشیب‌های زندگی‌اش همچنان پابرجاست، در گفت‌وگویی درباره حضور خود در این سریال، دلیل این همکاری و ایفای نقش «مادر» صحبت کرد.

 

گودرزی درباره باورپذیر شدن نقش مادر در سریال «لحظه گرگ و میش» اظهار کرد: تصاویر ماندگاری از نقش مادر در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی خلق شده است. اما واقعیت این است که من برای ایفای نقش «توران»، هیچ الگویی از مادران سینما و تلویزیون نگرفتم. به این دلیل که من یک مادر و یک بازیگر هستم و تجربیاتی که همه ما از نظر یک مادر داریم در بخش‌هایی از نقش‌ها استفاده می‌شود و در ناخودآگاه ماست.

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, فاطمه گودرزی

  

وی با اشاره به ظرافت‌های این نقش گفت: مادر بودن در ایران همین چیزی است که ما در سریال «لحظه گرگ و میش» می‌بینیم. مادر یعنی، فداکاری، مهربانی، استقامت و هر صفت درستی را می‌توان به یک مادر نسبت داد. می‌بینیم «توران» در سریال «لحظه گرگ و میش» شرایط این را داشت که بتواند زندگی جدیدی برای خود بسازد، اما آن را وقف فرزندانش کرده است. زندگی و عشق «توران» پس از همسرش، فرزندانش هستند و این عشق را با آنها تقسیم کرده است. این حس از من دور نبود.

 

بازیگر «لحظه گرگ و میش» با اشاره به انطباق کامل این نقش با واقعیت و دل نگرانی‌های مادران رزمندگان برای فرزندان خود اضافه کرد: این حس‌ها ناخودآگاه است و از دل و احساس فرد برمی‌آید. هرچند ممکن است بخشی از آن تکنیک جلوی دوربین باشد. ولی واقعیت این است که بسیاری از آنها حسی است و در لحظه به وجود می‌آید. این مسائل برای من تداعی می‌شود و خودم را در شرایط آن فرد قرار می‌دهم. این حس‌ها در لحظه به من منتقل می‌شود و و نیازی به تکنیک خاصی نیست که با آن بتوانم بیننده را به باور برسانم.

 

گودرزی افزود: من با قلبم بازی می‌کنم و همیشه این را به بیننده منتقل کرده‌ام. همیشه بازی‌های حسی‌ام را، حسی بازی کرده‌ام.

 

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, فاطمه گودرزی

 

گودرزی درباره بازخوردها پس از پخش سریال و ارتباط مخاطبان با کاراکتر «توران» گفت: هر کاری مسائل و مشکلاتی دارد که گاهی اوقات به گروه و گاهی نیز به مسائل بیرون کار بازمی‌گردد. ممکن است اگر مشکلی وجود دارد به امکانات، بودجه و سایر مسائل بازگردد که از دست گروه خارج بود. اما خدا را شکر میزان بازخورد مخاطبان پس از تماشای سریال بسیار عالی بود.

 

وی با اشاره به تلخی‌های سریال بیان کرد: ممکن است ایراداتی به کار گرفته شود و می‌توان گفت ما کار بی عیب نداریم و این طبیعی است. یکی از ناراحتی‌های مخاطبان بابت بخشی از تلخی‌های سریال است که اقتضای این قصه بود.

 

این بازیگر افزود: من خودم آدم بسیار احساساتی هستم و این قصه آنقدر برایم دلنشین بود که با تک تک لحظات آن زندگی کردم. من همیشه تلاشم را کرده ام تا کاری را انتخاب کنم که بدانم مردم عزیزمان آن را دوست دارند و با آن همراه می‌شوند.

 

گودرزی با اشاره به تجربه همکاری با بازیگران جوان‌تر نیز اظهار کرد: این تجربه برای من بسیار لذت‌بخش بود و خوشحالم که در کنار جوانان در این سریال حضور داشتم. مطمئنم آینده خوبی در انتظار تک تک این بازیگران است. ما پشت صحنه بسیار آرامی داشتیم و همگی از این همکاری لذت بردیم و با صحنه‌های سریال زندگی کردیم.

 

سریال تلویزیونی «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان در ۵۰ قسمت آماده شده و هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

 

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------