کارشناسی خودرو، ضرورتی مهم در خرید خودروخرید خودرو,نکات خرید خودرو,کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

 

افزایش قیمت خودروهای صفرکیلومتر در کشورمان باعث شده است که بازار خودروهای کارکرده رونق بیشتری پیدا کند. همین موضوع بسیاری از دلالان و کلاه‌برداران را جذب این بازار کرده و باعث شده که بازار فروش گرگ در لباس میش حسابی داغ شود. بسیاری از خریداران خودرو تجربه کافی در این زمینه را ندارند. به همین دلیل خیلی راحت در دام کلاه‌برداران افتاده و خودروهای رنگ‌شده را به‌جای خودروهای رنگ فابریک خریداری می‌کنند. زمانی که اختلاف قیمت این دو خودرو را متوجه شوید، خواهید فهمید که مراجعه به کارشناس خودرو در زمان خرید چقدر مهم است. در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره کارشناسی رنگ خودرو و شیوه انجام آن بیان کنیم.

 

چرا کارشناسی خودرو مهم است؟

کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است زیرا آمارها نشان داده حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌های و تجهیزات جانبی است. کارشناسی ماشین، اگر به صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های خودرو از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.

 

در زمان خرید خودرو کارکرده باید از همه ایرادهای موجود در آن مطلع شوید. چراکه قیمت خودرو با توجه به میزان سلامت بخش‌های مختلف آن تعیین می‌شود. بنابراین مخفی شدن هریک از این ایرادات توسط فروشنده ممکن است ضرر هنگفتی را به خریدار تحمیل کند. کارشناسی خودرو در این موارد به کمک شما آمده و با بررسی دقیق همه بخش‌های خودرو اشکالات موجود در آن را به‌طور کامل بیان می‌کند. به‌این‌ترتیب شما مطمئن خواهید شد که قیمت اعلام‌شده همان قیمت واقعی خودرو است.

 

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت خودرو رنگ‌شدگی جزئی یا کلی بدنه آن است. این رنگ‌شدگی می‌تواند نشان‌دهنده تصادفی یا چپی بودن خودرو باشد. بنابراین ممکن است منجر به افت قیمت زیادی شود. به همین دلیل کارشناسی رنگ یکی از مهم‌ترین مراحلی است که باید توسط کارشناس خودرو انجام شود. البته شاید خود شما بتوانید برخی موارد ناشیانه در رنگ خودرو را تشخیص دهید. اما تشخیص رنگ‌های حرفه‌ای که از طریق ابزارهای به‌روز و توسط افراد متخصص انجام‌شده تنها توسط کارشناس امکان‌پذیر است.

 

روش‌های تشخیص رنگ‌شدگی خودرو

هر کارشناس خودرو ممکن است با استفاده از دستگاه‌های مخصوص یا برخی روش‌های سنتی و چشمی رنگ‌شدگی خودرو را تشخیص دهد. درهرحال استفاده از هریک از این روش‌ها نیازمند تخصص و تجربه است. بنابراین پیش از آنکه کسی را برای کارشناسی خودرو خبر کنید، از میزان تخصص و مهارت او مطمئن شوید. همچنین می‌توان کارشناسی رنگ را به دو بخش کلی دیجیتالی و چشمی دسته‌بندی کرد.

 

• کارشناسی دیجیتالی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص

معمولا قسمت‌های رنگ‌شده در خودرو دارای ضخامت بیشتری هستند. دستگاه‌های مخصوص تشخیص رنگ از همین ویژگی استفاده کرده و محل‌های رنگ‌شده را مشخص می‌کنند. کارشناس خودرو این دستگاه را بر روی بخش‌های مختلف خودرو قرار داده و با توجه به اطلاعات نشان داده‌شده بر روی دستگاه محل رنگ‌شدگی را کاملا دقیق مشخص می‌کند. این دستگاه‌ها دقت بسیاری بالایی داشته و خطای کمی دارند. بنابراین کارشناسی رنگ با استفاده از آن‌ها یکی از مورداطمینان‌ترین روش‌ها خواهد بود.

 

• کارشناسی خودرو به‌صورت چشمی

اگر تجربه کافی در زمینه خرید خودرو کارکرده داشته باشید، خودتان می‌توانید کارشناسی چشمی خودرو را انجام دهید. البته این موضوع به این معنا نیست که انجام کارشناسی توسط خودتان کافی است و نیازی به مراجعه به کارشناس خودرو نخواهید داشت. چراکه روش‌های پیشرفته کلاه‌برداری در این زمینه می‌تواند قهارترین خریداران خودرو را نیز گول بزند. بنابراین نیاز به حضور کسی که به‌خوبی شیوه‌های کلاه‌برداران را بشناسد، بسیار ضروری است.

 

در روش چشمی کارشناسی خودرو معمولا اولین کار بررسی دقیق ظاهر خودرو است. کارشناس با دست کشیدن روی بخش‌های مختلف خودرو و بررسی تفاوت رنگ آن می‌تواند متوجه رنگ‌شدگی خودرو بشود. شما نباید اهمیت این موضوع را دست‌کم بگیرید. هرچند کارشناس در روش چشمی از ابزار خاصی به‌جز چشم‌های خود استفاده نمی‌کند، اما چشم‌های یک متخصص می‌تواند چیزهای زیادی را آشکار کند. در این بررسی دقیق با چشم‌های غیرمسلح می‌توان کیفیت رنگ بدنه را نیز بررسی کرد. رنگ‌های فابریک معمولا کیفیت بسیار زیادی دارند و پوسته‌پوسته نمی‌شوند. بنابراین وجود این مشکل در بخش‌هایی از بدنه می‌تواند نشان‌دهنده رنگ‌شدگی خودرو باشد.

 

منظور از کارشناس خودرو متخصص کیست؟

کارشناس متخصص خودرو کسی است که به اندازه کافی در زمینه تشخیص رنگ خودرو و دیگر اشکالات آن تخصص و مهارت داشته باشد. علاوه بر این کارشناس باید با روش‌های فروشندگان کلاه‌بردار آشنا باشد تا بتواند مچ آن‌ها را حتی در ریزترین موارد نیز بگیرد. استفاده از دستگاه‌های به‌روز و تخصصی می‌تواند در این زمینه به کمک کارشناس بیاید. این ابزارها معمولا دقت بالایی دارند و می‌توانند مشکلات خودرو را با خطای بسیار کمی مشخص کنند.

 

ارائه گواهی معتبر کارشناسی یکی دیگر از نشانه‌های حرفه‌ای و متخصص بودن کارشناس است. این گزارش می‌تواند تضمینی برای سلامت خودرو باشد و خیال خریدار را از بابت این موضوع راحت کند. علاوه بر این‌ها اگر شرکتی گواهی پرداخت خسارت نیز به شما می‌دهد، خیالتان به‌طور کامل از حرفه‌ای بودن آن راحت خواهد شد. خدمات کارشناسی در محل نیز می‌تواند یکی از نشانه‌های کارشناس مجرب باشد. چراکه با این خدمات تنها با یک تماس می‌توانید به بهترین کارشناسان خودرو دسترسی پیدا کنید.

 

خرید خودرو,نکات خرید خودرو,کارشناسی خودرو

کارشناس خودرو متخصص

 

خرید خودرو بدون کارشناسی ریسک بسیاری بالایی دارد

خرید خودرو؛ به دلایل مختلف ازجمله نوسان در تولید و واردات خودرو، نرخ ارز و تورم، با تغییرات زیادی روبه‌رو می‌شود.همچنین به‌دلیل عدم اطلاع افراد از مشخصات فنی و شرایط بازار و غیرمنطقی بودن نرخ‌های اعلامی، افراد تمایل کمتری به خرید و فروش ماشین از خود نشان می‌دهند.ازسویی تجربه‌ی ما در تمام این سال‌ها نشان می‌دهد که 72 % خودروهای کارکرده دارای حداقل یک مشکل فنی یا بدنه هستند؛ در چنین شرایطی نیاز به متخصصین خبره و مجرب احساس می‌شود تا علاوه‌بر راهنمایی در خرید خودرو دست دوم کارشناسی شده و مطمئن، در امر فروش خودرو کارکرده با قیمت واقعی نیز به ما کمک کنند.

 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خریداران در زمان خرید خودروهای کارکرده یافتن کارشناس خودرو است. کارشناسی که تخصص و مهارت کافی در این زمینه را داشته باشد و بتواند همه ایرادهای خودرو را تشخیص دهد. علاوه بر آن کارشناس باید جانب بی‌طرفی را حفظ کرده و بدون قصد و غرض یا طرفداری از فروشنده یا خریدار خودرو را بررسی کند. اگر به دنبال یک کارشناس خبره و کار بلد می‌گردید، می‌توانید از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک استفاده کنید.

 

انجام بیش از 170 هزار کارشناسی خودرو در محل با نتایج موفقیت‌آمیز نشان می‌دهد که کارشناسان همراه مکانیک دانش و مهارت کافی برای تعیین قیمت واقعی خودرو را دارند. علاوه بر این همراه مکانیک گزارش کتبی و آنلاین کارشناسی خودرو را برای شما صادر می‌کند تا بتوانید در هرجایی با استناد به آن خودروی خود را به قیمت واقعی بفروشید. علاوه بر این شما می‌توانید تا 24 ساعت پس از دریافت گواهی کارشناسی، در صورت مغایرت موارد مطرح‌شده در گزارش با ویژگی‌های واقعی خودرو تا 10 برابر از همراه مکانیک خسارت دریافت کنید.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------