هند: پیوندهای تجاری خود را با ایران تحت هیچ شرایطی قطع نمی‌کنیماخبار,اخبار اقتصادی,هند

مقامات دهلی‌نو می‌گویند که تحت هر فشاری هم که باشند، پیوندهای تجاری خود را با ایران قطع نمی‌کنند.

به گزارش تسنیم، دهلی‌نو همزمان با تلاش برای یافتن راهی برای مقابله با تحریم‌های یک‌جانبه واشنگتن علیه تهران، به‌دنبال این است که پیوندهای دوجانبه‌اش با ایران دچار صدمه [اساسی] نشود.

 

یک مقام مسئول هندی که درگیر این ماجرا است، به نشریه هندی «هندوستان بیزینس‌لاین» گفته است که «هند پیوندهای تجاری‌اش را با ایران تحت هیچ نوع فشاری پایان نمی‌دهد. ما در حال گفتگو با اعضای اتحادیه اروپا برای یافتن مفرّی هستیم، جدای از اینکه تلاش داریم به ایالات متحده نشان دهیم که تحریم‌های اقتصادی [تمام و کمال و بدون استثنا] تأثیراتی منفی بر اقتصاد هند خواهد داشت»‌.

 

این نشریه هندی به‌نقل از یک مقام مسئول دیگر این کشور نوشت که احتمال دارد طرف هندی در جریان دیدار وزرای خارجه دو کشور که در ماه سپتامبر انجام می‌شود، این مسئله را مطرح کند.

 

هندوستان بیزینس‌لاین نوشت که پالایشگاه‌های هندی به‌خاطر ملاحظات فنی و تجاری، نفت خام مورد نیاز خود را از تأمین‌کنندگان مختلفی از جمله ایران وارد می‌کنند.

 

سانجیو سینگ، رئیس شرکت ایندیان‌اویل در این خصوص گفته است: «هر تصمیمی که درباره ایران گرفته شود، [مسئله] تأمین نفت کشور مطمئن است. سبد انرژی متنوعی از لحاظ مبدأ و مفاد قراردادی وجود دارد»‌.

 

این نشریه هندی به‌نقل از یک تاجر نفتی نوشت که در حال حاضر کشورهای عراق، عربستان و ایران به‌ترتیب بزرگترین تأمین‌کنندگان نفت خام مورد نیاز شرکت ایندیان‌اویل هستند. اما خط اعتباری ارائه از سوی ایران، باعث شده است نفت این کشور برای پالایشگاه‌های هندی در این بازار متلاطم نفت خام، جذاب‌ترین گزینه باشد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------