قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۷اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با یک دلار و ۱۸ سنت، معادل ۲.۲۶ درصد رشد به ۵۳ دلار و ۳۴ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز با 3 درصد افزایش بخشی از کاهش جلسه قبل را جبران کرد، اما افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا و تداوم نگرانی ها از اقتصاد جهانی موجب شده تا بازارها همچنان تحت فشار باقی بماند.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت که در اوایل جلسه امروز تا 3.1 درصد افزایش یافته بود، با یک دلار و 18 سنت، معادل 2.26 درصد رشد به 53 دلار و 34 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز 2 دلار و 31 سنت معادل 4.24 درصد افت داشت و به 52 دلار و 16 سنت رسیده بود.

 

قیمت نفت خام آمریکا نیز اوایل امروز تا 3.6 درصد رشد داشت، اما بعدا با اندکی تعدیل و رشد یک دلار ویک سنتی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 45 دلار و 62 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 61 سنت، معادل 3.48 درصد کاهش به 44 دلار و 61 سنت رسیده بود.

 

نگرانی ها از اقتصاد جهانی و مازاد عرضه موجب شده تا قیمت نفت در روز پنجشنبه به پایین ترین رقم خود در طی بیش از یک سال گذشته برسد. روز چهارشنبه نیز رکورد بیشترین افت قیمت یک روزه در طی 2 سال گذشته شکسته شد.

 

آن یی ها، تحلیلگر بازار نفت در سئول گفت: «فعلا بازار بورس و بازار نفت با هم در یک راستا حرکت می کنند... نگرانی از افت رشد اقتصاد جهانی بر بازارهای مالی تاثیر منفی گذاشته و قیمت نفت نیز از این نگرانی ها تاثیر پذیرفته است.»

 

ارزش سهام در بازار آسیا امروز و پس از تداوم رشد در بورس آمریکا شاهد افزایش بود.

 

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندای سنگاپور گفت، کند شدن رشد اقتصاد جهانی «و احتمال افزایش تولید نفت آمریکا در سال نوی میلادی» موجب شده تا قیمت نفت تحت فشار قرار بگیرد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------