زنگنه: نفت را هر طور بگویید در بورس عرضه می کنیم/ طرح سهمیه بندی بنزین را ندیده اماخبار,اخبار اقتصادی,زنگنه

وزیر نفت در واکنش به یک نماینده مجلس شورای اسلامی که مدعی مخالفت وزارت نفت با فروش این محصول در بورس بود، گفت: به (نصرالله) پژمانفر گفتم اطلاعیه عرضه را خدمت شما می‌دهیم تا هرگونه می‌خواهید اصلاح کنید تا ما همانطور عرضه کنیم.

بیژن زنگنه عصر سه شنبه در حاشیه امضای قراردادهای توسعه و نگهداشت مخازن نفتی در پاسخ به ایرنا گفت: ما می خواهیم نفت خام را در بورس بفروشیم.

 

زنگنه درباره صادرات نفت فروخته‌شده در بورس نیز تصریح کرد: بحث آنها (درباره این موضوع) پایان یافته است.

 

«نصرالله پژمان ‌فر» عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، دیروز (دوشنبه) درباره سخنان وزیر نفت در جلسه شنبه کمیسیون تلفیق اعلام کرد: زنگنه در این جلسه گفته است خودمان به خریداران گفته بودیم نفت را از بورس انرژی بخرند اما حالا می‌گوییم که نخرند! 

 

طرح سهمیه بندی بنزین را ندیده ام 

وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگر ایرنا درباره طرح مجلس برای سهمیه بندی بنزین گفت: این طرح را تاکنون ندیده ام.

 

وی درباره نظر وزارت نفت برای اعطای سهمیه بنزین به افراد به جای خودرو اعلام کرد: (این موضوع) جای بحث دارد.

 

زنگنه در پاسخ به سوال دیگری درباره پیشنهاد تهاتر نفت خام با بدهی های بخش خصوصی در بورس انرژی گفت: هر کس می‌خواهد می‌تواند نفت را از بورس انرژی خریداری کند.

 

وی درباره تسویه پول عرضه های قبلی نفت در بورس نیز اعلام کرد: این کار انجام شده است.

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مدعی شده بود: نبودن خریدار نفت در بورس، سناریو شرکت ملی نفت برای بستن ‌‌‌‌‌‌‌‌مسیر فروش این کالای استراتژیک از طریق بازار متشکل و تحت نظارت بورس انرژی است.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------