مهلت ۵ روزه سازمان هواپيمايی کشوری به ۵ شرکت هواپيمايی بهره‌بردار فوکر ۱۰۰اخبار,اخبار اقتصادی

جعفرزاده گفت: با توجه به برخی حوادث ناشی از اشکال در ارابه‌های فرود فوکر ۱۰۰ ناوگان هوایی کشور، سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل فوری صلاحیت پروازی جهت انجام چک‌های مربوط به مشکل ارابه‌های فرود ظرف مدت ۵ روز را صادر کرد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده اظهارداشت: نظر به برخی حوادث ناشی از اشکال در ارابه‌های فرود  فوکر ۱۰۰ ناوگان هوایی کشور و برای اطمینان بیشتر استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل فوری صلاحیت پروازی جهت انجام چک های مربوطه به مشکل ارابه های فرود را ظرف مدت ۵ روز صادر کرد.

 

وی افزود: پس از جلسه مشترک مورخ ۳ فروردین ۹۸ شرکت های هواپیمایی بهره بردار فوکر ۱۰۰ با معاون استاندارد پرواز ، معاون هوانوردی و امور بین الملل و مدیرکل صلاحیت پرواز در سازمان هواپیمایی کشوری، دستورالعمل فوری صلاحیت پروازی در خصوص این نوع هواپیما به این شرکت ها نهایی و ابلاغ شد.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: این شرکت‌ها تا هشتم فروردین ماه فرصت دارند تا نسبت به انجام بندهای مربوط به دستورالعمل الزام شده سازمان اقدام و در چک A هواپیما نیز تکرار کنند.

 

جعفرزاده شرکت‌های بهره بردار هواپیمای فوکر ۱۰۰ را ایران ایر، آسمان، قشم ایر، کیش ایر، کارون ذکر کرد.

 


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------