آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,خودرو

ماجرای احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟

اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است، اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها…


پتروشیمی تحریم‌پذیر نیست/ افزایش ۷۰ درصدی تولیداخبار,اخبار اقتصادی

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش ۷۰ درصدی تولید محصولات پتروشیمی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تنوع محصولات و مقاصد صادراتی صنعت پتروشیمی باعث شده این صنعت مانند صنعت نفت خام تحریم‌پذیر نباشد.

به گزارش ایسنا، بهزاد محمدی امروز (جمعه) در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت در نشستی خبری با اشاره به تفاوت‌های موجود بین صنعت پتروشیمی و نفت خام، تصریح کرد: در صنعت نفت خام مقاصد صادراتی مشخص است، اما صنعت پتروشیمی شامل ۳۵۰ نوع محصول است که به صدها خریدار در ده‌ها نقطه کشور صادر می‌شود.

 

وی افزود: بنابراین صنعت پتروشیمی انعطاف‌پذیری زیادی نسبت به صنعت نفت دارد، اما مزیت صنعت پتروشیمی نافی این مسئله نیست که باید خودمان را برای مقابله با تحریم‌ها آماده کنیم که در این راستا کارگروهی برای بررسی خطرات احتمالی تشکیل شده است.

 

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی درباره پروژه‌های صنعت پتروشیمی، از افزایش ۴۶ درصدی در ظرفیت این صنعت، از افزایش ۷۰ درصدی در تولید محصولات پتروشیمی و افزایش ۴۶ درصدی درآمد این صنعت تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------