ایران، پاناما، چین و هنگ‌کنگ توافقی را برای آغاز تحقیقات مشترک درباره حادثه سانچی امضا کردنداخبار,اخبار اقتصادی,نفتکش سانچی

توافقی برای انجام تحقیقات مشترک پیرامون حادثه برخورد نفت‌کش ایرانی و کشتی باری چینی، میان نمایندگان چین، ایران، پاناما و هنگ‌کنگ به امضا رسید.

به گزارش فارس، وزارت حمل و نقل چین خبر داد مقامات کشتیرانی این کشور با مقامات ایران، پاناما و هنگ‌کنگ روز پنج‌شنبه (امروز) توافقی را امضا کردند تا تحقیقات مشترکی درباره برخورد نفت‌کش ایرانی و کشتی باری چینی در دریای چین جنوبی، انجام دهند.

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، این کار تحقیقاتی توسط تیمی مشترک متشکل از نمایندگان هر ۴ کشور امضا کننده توافق، انجام خواهد گرفت. 

 

نفت‌کش سانچی با پرچم پاناما و متعلق به ایران روز ۶ ژانویه ۲۰۱۸ با یک کشتی باری به نام کریستال در دریای چین جنوبی برخورد کرد و متاسفانه نفت‌کش ایرانی با ۳۲ خدمه ازجمله ۳۰ ایرانی در آتش سوخت و در نهایت غرق و همه سرنشینان آن کشته شدند. 

 

پلمپ جعبه سیاه این نفت‌کش همزمان با جعبه سیاه کریستال روز چهارشنبه (دیروز) در حضور نمایندگان کشورهای ذی‌نفع گشوده شد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------