آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,

تکلیف جدید بانک مرکزی برای واردکنندگان کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی

رفع تعهد ارزی واردکنندگان کالاهای اساسی با دلار ۴۲۰۰ تومانی، تنها در صورت توزیع در شبکه مشخص شده و قابل ردیابی از سوی دولت،…


قیمت جهانی نفت از ۶۵ دلار گذشتاخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز به روند صعودی خود ادامه داد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال از ۶۵ دلار عبور کرد.

به گزارش تسنیم، قیمت نفت در ادامه معاملات امروز به روند صعودی خود ادامه داد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال به بیش از 65 دلار رسید.

 

قیمت نفت برنت در معاملات امروز 91 سنت افزایش یافت و در برابر 65 دلار و 36 سنت در هر بشکه معامله شد. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با 59 سنت افزایش به 57 دلار و 66 سنت رسید.

 

به دنبال سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در آسمان ایران قیمت جهانی نفت که روندی نزولی را طی می کرد رو به افزایش گذاشته است.

 

ترامپ دیروز در اظهاراتی منفعلانه تلاش کرد شلیک موشک ایرانی به سوی پهپاد آمریکایی را کم اهمیت جلوه دهد. وی مدعی شد که این حمله احتمالا به دستور مقامات ارشد ایرانی انجام نگرفته بلکه تصمیم شخصی یک ژنرال بوده است.

 

وی که اقتصاد ایران را به اصطلاح خودش تحت تحریم های فلج کننده قرار داده است در جدیدترین اظهارنظر خود مدعی شده است به دلیل نگرانی از تلفات بالای انسانی دستور حمله تلافی جویانه به ایران را متوقف کرده است.

 

به دنبال حملات هفته های اخیر به تانکرهای نفتی در تنگه هرمز، تنش ها در خاورمیانه که محل عرضه بیش از 20 درصد نفت جهان است به شدت افزایش یافته است. واشنگتن تهران را متهم به دست داشتن در حمله به تانکرها کرده، اما ایران این اتهامات را قویا رد کرده است.

 

در همین حال، با تقویت احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا امیدها به افزایش تقاضا برای نفت نیز بیشتر شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------