آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت روز مسکن

قیمت روز مسکن ۱۳۹۷/۱۱/۳۰| معامله واحد ۱۹۰ میلیونی در تهران

بررسی قیمت روز مسکن تهران حاکی از آن است که یک واحد مسکونی ۵۲ متری در امین حضور به قیمت ۱۹۰ میلیون و واحد ۱۱۰ متری در…


موز ۸ هزار تومان شداخبار,اخبار اقتصادی,موز

قیمت هر کیلوگرم موز در بازار مصرف رکورد شکاند و به نرخ ۶ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۸ هزار تومان رسید.

به گزارش تسنیم، قیمت موز در بازار مصرف (تهران) به شکل بی سابقه ای افزایش یافته و رکورد شکانده است به طوری که هر کیلوگرم از این محصول  به نرخ  6 هزار و 700 تومان تا 8 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

بنابراین گزارش  قیمت هرکیلوگرم موز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 2 برابری داشته است به طوری که بهمن ماه سال قبل هرکیلوگرم از این محصول 3 هزار و 500 تا 4 هزار تومان به فروش میرسید. قیمت این محصول در سال جاری و تا هفته‌های قبل نیز حدود 5 هزار تومان قیمت داشت.

 

بنابراین گزارش قالب موز مصرفی کشور وارداتی است اما از نکات قابل توجه در این ارتباط محدود بودن تعداد وارد کنندگان این محصول است و این وارد کنندگان در صورت کاهش عرضه محصول خود در بازار به راحتی می توانند قیمت ها را افزایش دهند.

 

موز یکی از پر مصرف ترین میوه‌های مصرفی در کشور بوده و حتی رقیبی بزرگ برای محصولات پرمصرف تولید داخلی، مانند سیب و پرتقال است .

 

بنابراین گزارش تنها در 8 ماه سال جاری 354 میلیون دلار  موز با وزن 460 هزار تن موز به کشور وارد شده که در مقایسه با سال قبل رشد 21 درصدی داشته است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------