آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , رب گوجه

قیمت رب گوجه کاهش یافت

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت از کاهش قیمت رب گوجه‌فرنگی در بازار خبر داد. به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی در حاشیه…


همتی: تمرکز ما روی کنترل پول نقد است/ نقدینگی به سمت تولید هدایت می‌شوداخبار,اخبار اقتصادی,همتی
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: می‌دانیم رشد نقدینگی ثبات قیمت‌ها را متاثر می‌کند بنابراین مشکل، وظیفه و تمرکز نخست ما روی کنترل این موضوع است.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در سفر خود به کرمان با اشاره به تلاش بانک مرکزی در راستای ثبات قیمت‌ها اظهار داشت: می‌دانیم رشد نقدینگی ثبات قیمت‌ها را متاثر می‌کند بنابراین مشکل، وظیفه و تمرکز نخست ما روی کنترل این موضوع است. وی ادامه داد: در نقطه دوم در این مورد این است که نقدینگی به سمت تولید و رونق آن هدایت شود و لازمه آن این است که بدانیم چه تولیداتی با تزریق نقدینگی موجب رونق اقتصاد می‌شوند و درواقع بخش مولد اقتصاد کشور هستند، بنابراین شناسایی این بخش‌ها بسیار مهم است.

 

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: از همین روی سفرهای استانی کمک می‌کند تا از نزدیک با این بخش‌های مختلف آشنا و کمک کنیم تا مشکل نقدینگی آنها حل شود. چون وقتی تولید آنها افزایش یابد از طریق درآمد ایجاد شده، تقاضا برای بخش‌های دیگر اقتصادی نیز افزایش می‌یابد که زمینه‌ساز رونق در اقتصاد کشور است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------