قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۸/۰۳اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۶ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که پیش بینی های نگران کننده از میزان رشد اقتصاد جهانی بار دیگر نگرانی ها از چشم انداز تقاضا برای نفت را تشدید کرده است، قیمت نفت پس از 3 جلسه متوالی افزایش امروز شاهد کاهش بود.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 36 سنت معادل 0.6 درصد کاهش به 61 دلار و 31 سنت رسید. قیمت نفت برنت که روز پنجشنبه حدود یک درصد افزایش یافته بود، همچنان در مسیر ثبت رشد هفتگی بیش از 3 درصد قرار دارد.

 

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 35 سنت معادل 0.6 درصد افت به 55 دلار و 88 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در جلسه قبل نیم درصد افزایش یافته بود و علیرغم کاهش امروز در مسیر رشد هفتگی 4 درصدی قرار دارد.

 

جهش هفتگی قیمت نفت ناشی از کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا و خوش بینی نسبت به تلاش های بیشتر اوپک و متحدانش جهت مدیریت بازار نفت بوده است.

 

با این حال، نگرانی ها در مورد تضعیف رشد اقتصاد جهانی همچنان مانع از رشد قابل توجه قیمت هاست.

 

جفری هالی تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «کند شدن فعالیت های اقتصادی در سطح جهان موجب کاهش تقاضا برای نفت خواهد شد و بنابراین واقعیت این است که رشد قیمت نفت محدود خواهد بود.»

 

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز گفتند، کاهش بیشتر رشد اقتصاد جهانی همچنان محتمل تر از ترمیم اقتصادی است، هرچند که بانک های مرکزی جهان در حال اتخاذ سیاست های محرک اقتصادی هستند.

 

نظرسنجی دیگر رویترز از اقتصاددانان نشان می دهد که آتش بس تجاری اخیر بین آمریکا و چین نقطه عطف چندان مهمی محسوب نمی شود و تاثیری در کاهش ریسک بروز رکود در اقتصاد آمریکا طی دو سال آینده ندارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------