ساخت نیروگاه و بازسازی شبکه برق سوریه توسط ایراناخبار,اخبار اقتصادی,رضا اردکانیان
وزیر نیرو با اشاره به اینکه ایران در حال ساخت 526 مگاوات نیروگاه برق در سوریه است، گفت: تجهیزات صنعت برق سوریه در منطقه لاذقیه توسط ایران در حال بازسازی است و ایران به دنبال توسعه همکاری با سوریه از مسیر عراق است.

به گزارش فارس، رضا اردکانیان در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر در حال ساخت 526 مگاوات نیروگاه برق در سوریه است، گفت: ایران در حال بازسازی تجهیزات صنعت برق سوریه در منطقه لاذقیه است. 

 

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال توسعه همکاری با سوریه از مسیر عراق هستیم، گفت: همکاری در صنعت برق منطقه‌ای به توسعه پایدار کمک کند، به همین جهت در شرایط کنونی در حال ساخت 526 مگاوات نیروگاه برق در سوریه هستیم. 

 

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به عدم تکیه بودجه به نفت، آیا صنعت برق نیز در بودجه دیده خواهد شد یا خیر، گفت: زمانی که بودجه وابستگی عمده‌ای به نفت داشته باشد نیز عمدتا صنعت برق متکی به منابع داخلی است. 

 

اردکانیان افزود: بخش عمده‌ای از حدود 23 هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت برق کشور متکی به منابع داخلی است و این صنعت متکی به صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی است و فکر می‌کنم که از این حیث مشکلی در ارتباط با صنعت برق نداشته باشیم. 

 

اردکانیان در پاسخ به این سؤال که با پیوستن ایران به اوراسیا چه تحولاتی برای صنایع و تولیدکنندگان داخلی رخ خواهد داد، گفت: طبیعتاً توجه و تمرکز ما ابتدا بر روی 862 قلم کالایی است که یا از تخفیف و یا معافیت تعرفه‌ای برخوردار است، بنابراین ما بیشتر به دنبال این هستیم که بخش خصوصی ما و تولیدکنندگان ما و تجار بتوانند به صورت راحت‌تری در بازارهای 190 میلیون نفری کشورهای عضو اوراسیا حضور پیدا کنند. 

 

وزیر نیرو ادامه داد: طبیعتاً تولیدکنندگان تجهیزات برقی نیز از این حیث در صورت کیفیت محصولات و قابل رقابت می‌توانند از این جایگاه بهره‌مند شوند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------