گل در روز پدر شاخه‌ای چند؟!/ کاهش ۱۰ برابری فروش پیراهن مردانه!اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت گل در روز پدر
رئیس اتحادیه گل‌فروشان تهران از افت تقاضای ۷۰ درصدی نسبت به روز پدر در سال‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت که قیمت هر شاخه گل رز به ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان رسیده است.

اکبر شاهرخی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با بیان اینکه قیمت گل تابع عرضه و تقاضا است، گفت: قیمت گل رز در روز مادر به ۲۵ هزار تومان هم رسیده بود،‌ اما حالا به دلیل افت تقاضا قیمت آن به ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان رسیده است.

 

وی با بیان اینکه افت تقاضای گل نسبت به روز مادر امسال ۴۰ تا ۵۰ درصد و نسبت به روز پدر سال گذشته ۶۰ تا ۷۰ درصد بوده است،‌ اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا خیلی از مردم خودشان را در خانه‌ها قرنطینه کردند و به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا دید و بازدید ندارند.

 

رئیس اتحادیه گل‌فروشان تهران همچنین با ابراز نگرانی نسبت به ادامه رکود در بازار شب عید، گفت: با توجه به ماندگاری بیشتر سبزه نارنج و کمبود نسبی تخم گندم، از سال گذشته تبلیغاتی انجام شد که سبزه نارنج کاشته شود که تاکنون حداقل شش میلیون از این نوع سبزه برای شب عید ریخته شده و گل‌های سنبل که برای نوروز مشتریان زیادی دارد تهیه شده که در صورت ادامه روند کنونی از بین خواهند رفت.

 

شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت‌وآمدها برای پیشگیری در ماه پایانی سال که عمدتا روزهای پررونقی برای کسب وکارهای خرد و کارگران فصلی است، باعث شده فعالان تجاری، اصناف مختلف و کارگران دچار آسیب‌های جدی شوند.

 

روز پدر و کاهش ۱۰ برابری فروش پیراهن مردانه!

شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت‌وآمدها برای پیشگیری در ماه پایانی سال که عمدتا روزهای پررونقی برای کسب وکارهای خرد و کارگران فصلی است، باعث شده فعالان تجاری، اصناف مختلف و کارگران دچار آسیب‌های جدی شوند. حالا به نظر می‌رسد این ویروس در روز پدر که روز پررونقی برای فروشندگان جوراب،‌ پیراهن مردانه و گل است نیز دردسرهایی برای این اصناف ایجاد کرده است،.

 

در این باره حسین آقا کوچکی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه به دلیل شرایط قرنطینه خانگی در پی شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر رونق بازار از روزهای معمولی هم کمتر است،‌ اظهار کرد: فروش پیراهن مردانه در آستانه روز پدر سال گذشته ۱۰ برابر امسال بود.

 

وی افزود: برای توصیف بهتر می‌توان گفت مغازه‌ای که در روزهای معمولی، روزی ۱۰۰ هزار تومان فروش دارد، در شب‌های عید درآمدش به شبی ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد، اما در شرایط کنونی فروش آنها به شبی ۵۰ هزار تومان رسیده است.

 

به گفته رئیس هئیت مدیره صنف اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران، میانگین قیمت یک پیراهن با دوخت و جنس قابل قبول ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است.

 

کوچکی همچنین با بیان اینکه در صورت فروش نرفتن پوشاک دوخته شده برای شب عید،‌ این لباس‌ها بعدا مشتری خود را از دست می‌دهند،‌ تصریح کرد: در حال حاضر فروشندگانی هستند که حاضرند محصولات خود را به قیمت خرید بفروشند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------