آخرین اخبار اقتصادی

لوازم خانگی کوچک،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

لوازم خانگی کوچک هم مشتری ندارد؛ افزایش ۱۵ درصدی قیمت از ابتدای سال

تعمیر در بازار لوازم خانگی کوچک جای خرید اجناس نو را گرفته است و همین موضوع هزینه تعمیرات لوازم خانگی را به شدت افزایش داده…

«معین الدین سعیدی» نماینده مجلس: نحوه‌ی اجرای یارانه‌ها به جای فقر، فقیر را مورد هدف قرار داده استمعین الدین سعیدی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
معین الدین سعیدی نماینده چابهار و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به جماران گفت: اگر دولت بر مبنای مصوب مجلس کالاهای اساسی را با قیمت ۱۴۰۰ شهریور با کالابرگ الکترونیکی ارائه دهد مشکل حل خواهد شد و الا با همین روند پرداخت یارانه مستقیم ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، این حجم از نقدینگی نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه موجب تورم افسارگسیخته خواهد شد و عرصه را برای مردم تنگ خواهد کرد.

به گزارش جماران، چند روزی از واریز کمک هزینه معیشتی دولت می‌گذرد و این اقدام باعث نگرانی بسیاری از کارشناسان اقتصادی شده است، زیرا پرداخت یارانه تورم را به صورت پلکانی بالا خواهد برد و قشر ضعیف جامعه زیر فشار بیشتری خواهند رفت. در این باره معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به خبرگار جماران، گفت: وضعیت معیشتی در چابهار مانند سایر نقاط کشور بسیار سخت شده اما در چابهار معضل چند سویه است چون فاصله از مرکز بسیار زیاد است و هزینه حمل و نقل در کنار دیگر هزینه‌ها شرایط را بسیار سخت کرده است.

 

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز فرمودند، باید دولت را در خصوص طرح اصلاح اقتصادی همراهی کنیم اما این جراحی که نباید منجر به مرگ بیمار شود. معتقدیم بر اساس مصوبه مجلس از طریق کالابرگ نیازهای اساسی به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به مردم داده شود، اما ما امروز شاهد یک شوک تورمی هستیم. با اصل موضوع کسی مخالفتی ندارد اما نحوه اجرای آن به گونه‌ای بوده که به جای فقر، فقیر را مورد هدف قرار داده است.

 

وی ادامه داد: ما در برخی اقلام مثل روغن شاهد تورم ۴۰۰ درصدی هستیم و در قیمت مرغ، تخم مرغ و لبنیات ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتیم؛ اینکه عزیزانمان در دولت می‌گویند این شوک تورمی تاثیرش بر روی کالاها و دیگر خدمات ۱۰ درصد است، به نظرم این نظرات با الفبای اقتصاد هم‌خوانی ندارد و عملا شاهد یک شوک تورمی در کشور هستیم که معیشت مردم را مورد هدف قرار داده است.

 

این حجم نقدینگی موجب تورم افسارگسیخته خواهد شد

معین الدین سعیدی پیش بینی کرد: اگر دولت بر مبنای مصوب مجلس کالاهای اساسی را با قیمت ۱۴۰۰ شهریور با کالابرگ الکترونیکی ارائه دهد مشکل حل خواهد شد، و الّا با همین روند پرداخت یارانه مستقیم ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، این حجم از نقدینگی نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد، بلکه موجب تورم افسارگسیخته خواهد شد و عرصه را برای مردم تنگ خواهد کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------