آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی

رئیس سازمان حسابرسی منصوب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی موسی بزرگ اصل را به عنوان رئیس سازمان حسابرسی منصوب کرد. به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند،…


رئیس اوپک: اوپک به حرف آمریکا گوش می‌کنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس اوپک که وزیر انرژی امارات نیز هست با بیان اینکه اوپک به تنهایی نمی‌تواند برای مشکلات صنعت نفت مورد سرزنش قرار بگیرد، گفت این سازمان تمایل دارد تا به حرف کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت نظیر آمریکا گوش دهد.

 به گزارش فارس به نقل از رویترز، رئیس اوپک از این سازمان در مقابل تقاضای اخیر ترامپ برای تولید بیشتر دفاع کرد و گفت اوپک بار این سرزنش‌ها را به دوش نمی‌کشد.

 

سهیل المزروعی، رئیس اوپک گفت: «اوپک به تنهایی نمی‌تواند برای تمامی مشکلاتی که در صنعت نفت اتفاق می‌افتد، مورد سرزنش قرار بگیرد اما در عین حال ما مسئول اقداماتی هستیم که در آخرین نشست در ژوئن اتخاذ کردیم.»

 

«من فکر می‌کنم، اوپک در حال ایفای نفش خود است.»

 

ترامپ در هفته های اخیر، اوپک را به بالا بردن قیمت بنزین متهم کرده است و به عربستان برای افزایش تولید برای جبران کاهش صادرات ایران فشار وارد کرده است.

 

واشنگتن با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران، هشدار داده است که علیه شرکت‌های خارجی که با ایران تجارت کند،تحریم اعمال خواهد کرد.

 

المزروعی گفت اوپک تمایل دارد تا به حرف کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت نظیر آمریکا گوش دهد.

 

المزروعی که وزیر انرژی امارات نیز هست، توضیح داد اعضای اوپک ظرفیت کافی برای مدیریت هرگونه اختلال پیش‌بینی نشده در عرضه جهانی را دارد. اوپک به دنبال توازنی میان عرضه و تقاضاست نه هدف قرار دادن یک قیمت برای نفت.

 

وی افزود امارات به تنهایی ۴۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز ظرفیت مازاد دارد.

 

رئیس اوپک گفت ضرورتی نمی‌بیند که نشست اضطراری برای اوپک پیش از نشست ماه دسامبر برگزار شود.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------