بریتیش‌ایرویز: از دستورالعمل آمریکا درباره پرواز در حریم هوایی ایران پیروی می‌کنیم/ تغییر مسیر پروازهای هواپیمایی اماراتاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

یک خط هوایی انگلیسی اعلام کرد که به تبعیت از آمریکا، از پرواز در بخش‌هایی از حریم هوایی ایران خودداری می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خطوط هوایی انگلیسی «بریتیش‌ ایرویز» امروز جمعه اعلام کرد که در پیروی از سازمان هوانوردی فدرال آمریکا (FAA)، از پرواز در بخش‌هایی از حریم هوایی ایران خودداری می‌کند و تلاش می‌کند تا برای پروازهای خود مسیرهای جایزین پیدا کند.

 

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان این خطوط‌هوایی گفت: «تیم ایمنی و امنیت ما دائما با مقامات در سراسر جهان در حال همکاری هستند تا در مجموع، خطرهای موجود در مسیرهایی که خط هوای ما در آن فعالیت دارند را ارزیابی کنند.»

 

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا بامداد امروز  با صدور بخشنامه‌ای عبور هواپیماها و پروازهای خطوط هوایی این کشور از بخش‌هایی از حریم هوایی ایران را متوقف کرد. این بخشنامه اضطراری شامل مسیر هوایی عبوری بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان که توسط جمهوری اسلامی ایران کنترل می‌شود بوده و از شرکت‌های هوایی آمریکا خواسته شده تا ضمن عبور نکردن از حریم هوایی جنوب ایران، مسیر جایگزینی برای پروازها خود پیدا کنند.

 

هواپیمایی امارات مسیرهای پروازی خود بر فراز خلیج فارس را تغییر می‌دهد

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

شرکت هواپیمایی امارات روز جمعه اعلام کرد که این شرکت مسیر تمامی پروازهای خود را بر فراز خلیج فارس به مناطقی دورتر از مناطق درگیری احتمالی تغییر می‌دهد.

 

شرکت هواپیمایی امارات اضافه کرد که تغییر مسیرهای پروازی بر برنامه زمان بندی ورود و خروج پروازها تاثیرات محدودی خواهد داشت.

 

این شرکت افزود که تحولات کنونی را به دقت پیگیری می‌کند و اصلاحات بیشتری را بر روی عملیات پروازی خود در صورت نیاز انجام خواهد داد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------