آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,بازار سهام

تداوم خرید «حقیقی»‌ها در بازار سهام

بورس تهران در حالی معاملات روز چهارشنبه را با رشد بیش از ۳هزار واحدی شاخص کل سپری کرد که به این ترتیب بازدهی هفتگی این بازار…


افزایش ۹۱.۵ درصدی قیمت مسکن در یکسال اخیر /کاهش ۶۴ درصدی معاملات در تیر ۹۸اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

بانک مرکزی از کاهش ۶۴.۴ درصد معاملات مسکن تهران طی تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته خبر داد. همچنین متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه یک به مرز ۳۰ میلیون تومان (۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان) نزدیک شده است.

به گزارش تسنیم، مطابق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 133.5 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.4 و 91.5 درصد افزایش نشان می‌دهد. 

 

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 11 (116.8 درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه 6 با 77 درصد تعلق دارد.

 

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال 1398  حاکی از آن است که از مجموع 4790 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 40.2 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور ر مقایسه با تیرماه سال قبل 3.6 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از  15 سال افزوده شده است.

 

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 298.3 میلیون ریال به منطققه یک و کمترین آن با 60.9 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 97.5 و 96.5 درصد افزایش نشان می‌دهند. مطابق آمار ماه گذشته وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک 27 میلیون و 573 هزار تومان بود.

 

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در 4 ماه ابتدای امسال به حدود 26.3 هزار واحد مسکونی بوده که در مقایسه با مت مشاه سال قبل از آن 49.9 درصد کاهش نشان می‌دهد. در ین مدت منوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 126.5  میلیون ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 102.4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در تیرماه امسال موید رشد به ترتیب 24.8 و 22.5 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. این ارقام به ترتیب 5.2 و 7.5 درصد از نرخ اعلامی رئیس‌جمهوری درباره اجاره‌بها کمتر است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------