آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,میوه‌های تابستانه

قیمت میوه‌های تابستانه ۲۰ روز دیگر معقول می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه در سالجاری وضعیت تولید میوه بسیار مطلوب است، گفت: حدود ۲۰ روز دیگر عرضه این…


انواع سازهای شیشه ای برای داخل ساختمانانواع سازهای شیشه ای ساختمان,شیشه بالکن,شیشه سکوریت

 

شیشه های بالکن

بالکن ها بخشی از ساختمان به شمار می روند و از جمله قسمت های مهم ساختمان هستند که باید به زیبایی آنها اهمیت داده شود. با نصب شیشه بالکن زیبایی آنها چندین برابر می شود و از آنجایی که رنگ بندی شیشه ها متفاوت است شما می توانید هر رنگی را که مایل هستید برای زیبایی بالکن خود انتخاب کنید.


امروزه آپارتمان نشینی رشد بسیاری داشته و بسیاری از مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند. آنها باید بالکن خود را به مکانی برای نشستن و هواخوری تبدیل کنند تا بتوانند در خانه خود هم فضایی برای آرامش و لذت از بیرون خانه داشته باشند. با نصب شیشه های بالکن کیفیت زندگی بسیاری از افراد افزایش پیدا کرده و صنعت ساختمانی شیشه های بالکن را به عنوان بخشی از ساختمان پذیرفته است.

کاربردهای شیشه بالکن در زندگی

بسیاری از افراد بر این باور می باشند که از شیشه های بالکن تنها می توانند در تراس و بالکن خود استفاده کنند. در صورتی که باید بدانید برای ساخت بسیاری از فضاهای دیگر مانند گلخانه شیشه ای هم از این شیشه ها استفاده می شود و از آنجایی که شفافیت بسیاری دارد گلخانه ها را بسیار زیباتر می کند.


هرچند که در بسیاری از بخش های دیگر مانند حمام ها و یا استخرها هم از این شیشه ها استفاده می شود، ولی بیشتر آن را به عنوان شیشه بالکن می شناسند. امروزه بیشتر افراد تلاش می کنند تا ساختمان هایشان نمای بیرونی زیبا و منحصر به فردی داشته باشد. بر همین اساس از جدیدترین و به بروزترین صنایعی که در ساختمان سازی نقش دارند برای زیبایی ساختمان استفاده می کنند. شیشه تراس یکی از بهترین بخش ها به شمار می رود و روز به روز استفاده از آن افزایش پیدا می کند.

 

نصب شیشه بالکن تاشو برای ساختمان های لوکس

هر نوع شیشه ای که در باکن به کار می رود از نوع سکوریت می باشد و شما باید بدانید این شیشه ها مقاومت بسیاری دارند و عملکرد آنها بسیار مناسب و عالی است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که نوع تاشو این شیشه ها را برای تراس خود انتخاب کنند، چرا که زیبایی و جذابیت آن بسیار بیشتر می باشد. برخی از روف گاردن ها که در طبقه انتهایی ساختمان ها قرار می گیرند برای محافظ از فضای سبز و یا دیگر فضاهای ایجاد شده از شیشه های بالکن تاشو استفاده می کنند.
 
رنگ برنز این محصولات شیشه ای جذابیت بی نظیری در ساختمان ایجاد می کند و بر همین اساس شما می توانید در بین انواع رنگ های شیشه رنگ برنز آن را انتخاب نموده و نصب کنید. اینکه شیشه های تاشو جذابیت و لوکس بودن ساختمان را بیشتر می کند دلیل بر این امر نمی باشد که دیگر ساختمان ها نمی توانند از آن استفاده کنند. بلکه ساختمان های دیگر هم با استفاده از این نوع شیشه زیبایی بیشتری خواهند داشت.


اگر شما می خواهید از محیط بیرونی ساختمان خود لذت ببرید و در برخی از مواقع به طور کلی شیشه ها را باز کنید تا تنها فضای بیرونی را مشاهده نمایید انتخاب این شیشه ها و مدل بهترین انتخاب شما می باشد. یراق آلاتی که در این نوع شیشه ها به کار می رود دارای بهترین کیفیت می باشد که در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی متنوع مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند. هر یک از یراق آلاتی که در شیشه های بالکن به کار می رود از برندهای متنوع می باشد و شما می توانید در بین انواع آن نوع خارجی و وارداتی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری بیشتری دارد. البته یراق آلاتی که تولید کشور ایران هم می باشد کیفیت بسیار مناسبی دارد و قیمت آن هم به صرفه تر است.

 

شیشه های سکوریت

شیشه سکوریت یکی از مهمترین و اصلی ترین شیشه هایی می باشد که در تولید بسیاری از تجهیزات ساختمانی از آن استفاده زیادی می شود، در واقع شما هر یک از انواع تجهیزات ساختمانی را که بخواهید تولید کنید باید از شیشه در یکی از قسمت های آن استفاده نمایید. این شیشه ها در انواع متفاوتی می باشند و هر یک از آنها در یکی از تجهیزات ساختمانی به کار می روند و از آنها استفاده زیادی می شود.

 

انواع سازهای شیشه ای ساختمان,شیشه بالکن,شیشه سکوریت

 
در نتیجه بدون شک شما شیشه های سکوریتی را در بسیاری از ساختمان ها مشاهده کرده اید و با ویژگی ها و مزیت های آن آشنایی دارید، ولی اکنون می خواهیم در مورد مراحل تولید شیشه های سکوریت توضیحاتی را ارائه دهیم تا اطلاعات شما در مورد تولید این شیشه ها بیشتر شود. بر همین اساس در ادامه با ایمن در همراه باشید تا آشنایی بیشتری در مورد تولید کردن شیشه های سکوریت داشته باشید.

 

کاربرد شیشه سکوریت در صنایع ساختمانی

 همانطوری که بیان نمودیم از شیشه سکوریت در صنایع ساختمانی استفاده بسیاری می شود و بسیاری از افراد از آن در برخی تجهیزات استفاده می نمایند. البته برخی از مهمترین کاربردهایی که شیشه های سکوریت در صنایع ساختمانی دارند عبارت می باشد از :

 

1.  نماهای شیشه ای

یکی از مهمترین کاربردهایی که در شیشه سکوریت وجود دارد و بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، برای نماهای ساختمانی می باشد. بیشتر ساختمان هایی که می خواهند در نمای خود از شیشه استفاده کنند، باید از شیشه های سکوریت استفاده کنند، چرا که این شیشه ها مقاومت بسیار زیادی دارند و ساختمان را به خوبی می توانند ایمن سازند. بنابراین اگر شما می خواهید نمای خود را به صورت شیشه ای طراحی کنید، باید در اندازه های مورد نظر خود شیشه های سکوریت را سفارش دهید تا برای شما تولید شود.

 

2. سقف های شیشه ای

یکی دیگر از کاربردهایی که شیشه های سکوریت در ساختمان ها دارد این است که از آن برای زیبایی سقف های خود استفاده می کنند. در واقع باید بدانید بسیاری از سقف هایی که متحرک هستند و به عنوان روباز از آنها نام برده می شود، باید از شیشه هایی که سکوریت می باشد استفاده کنند، در واقع این شیشه ها برای آنها بهترین انتخابی می باشد که می توانند داشته باشند و در این مورد هم هیچ شکی وجود ندارد.

 

3. درب ها

همه ما به خوبی می دانیم که درب های ورودی بسیاری از ساختمان ها از شیشه سکوریت می باشد و شما بدون شک روزانه بسیاری از این درب ها را مشاهده خواهید کرد. درب های ورودی بانک ها، هتل ها، فرودگاه ها، فروشگاه ها، مغازه ها و .... از شیشه های سکوریت تولید می شود و بسیاری از افراد از مقاومتی که در این شیشه ها وجود دارد رضایت دارند و درب ورودی ساختمان های خود از آن استفاده می کنند.

 

4. پنجره ها

بدون شک امروزه هر ساختمانی که ساخته می شود برای پنجره های خود از شیشه استفاده می کند، چرا که مزیت های این شیشه بسیار زیاد می باشد و در واقع ساختمان ها اگر این شیشه ها را در آپارتمان ها و پنجره های خود نصب کنند، مجوز ساخت را دریافت نخواهند کرد، بنابراین باید بدانید که این شیشه ها در بسیاری از پنجره ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید آنها را مشاهده کنید.

 

5. حفاظ های شیشه ای

برخی از افرادی که می خواهند زیبایی ساختمان خود را افزایش دهند و لوکس تر به نظر برسند، از حفاظ های در نمای بیرونی و یا حتی درون خود استفاده می کنند، که شیشه ای می باشد. این ساختمان ها زیبایی بی نظیری دارند و جلوه زیبایی را در طراحی بیرونی و داخلی ایجاد می کنند. شیشه هایی که در این نوع از حفاظ های شیشه ای باید مورد استفاده قرار گیرد شیشه سکوریت می باشد و در صورتی که از شیشه های سکوریت برای تولید آنها استفاده نشود مجوز ساخت آن را دریافت نخواهند کرد، چرا که امنیت و مقاومت شیشه های سکوریت نسبت به شیشه هایی که معمولی هستند بسیار بیشتر است.

 

6. پارتیشن بندی

امروزه بسیاری از ساختمان های ادرای برای اینکه فضای مورد نظر خود را بهینه سازی کنند و اتاق های زیادی ار در آن فضا به وجود آورند از شیشه برای اینکه پارتیشن بندی های مورد نظر خود را انجام دهند استفاده می نمایند. از آنجایی که امنیت در پارتیشن ها حرف اول را می زند و باید پارتیشن ها به عنوان عایق صدا به بهترین نحو ممکن عمل کنند، باید بدانید شیشه هایی که سکوریتی هستند بهترین انتخاب برای پارتیشن بندی ساختمان ها به شمار می رود و بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

 

پارتیشن شیشه ای

استفاده از پارتیشن شیشه ای در بسیاری از فضاهای امروزی رایج شده است و افراد از این پارتیشن ها می توانند در بیشتر فضاهایی که تمایل دارند استفاده کنند. در واقع همه ما به خوبی می دانیم پارتیشن شیشه ای جای بسیاری از دیوارهای گچی و آجری را گرفته است و به همین دلیل می باشد که بسیاری از افراد برای اینکه نمای درونی خود را زیباتر کنند از انواع پارتیشن هایی شیشه ای استفاده می کنند.

 

شاید بسیاری از افراد بر این باور باشند که پارتیشن های شیشه ای تنها باید در فضاهای اداری نصب شوند و در فضاهای دیگر نصب نمی شوند، در واقع این باور اشتباه است و باید بدانید شیشه پارتیشن در بسیاری از فضاهای خانگی هم نصب می شود و بسیاری از افراد از آنها در خانه های خود استفاده می کنند.

 

ساخت پارتیشن شیشه ای به عنوان اتاق شیشه ای خانگی

در یک فضای اداری، تجاری و یا مسکونی شما اتاق هایی خواهید داشت، که بدون شک با نصب و استفاده از شیشه در این اتاق ها طراحی داخلی آنها را بسیار زیباتر خواهید کرد. با استفاده از شیشه و تقسیم بندی اتاق ا با این روش علاوه بر اینکه فضای داخلی را زیباتر می سازد باید بدانید که احساس آرامش را هم در بین افراد بسیار بیشتر می کند، به همین دلیل بیشتر افراد سعی می کنند از این پارتیشن ها در برخی از فضاهای مورد نظر خود استفاده کنند تا زیبایی فضای خود را بسیار بیشتر نمایند.

 

ساخت شیشه های پارتیشنی و یا همان اتاق شیشه ای در خانه خود به عنوان یک بخشی که در آن کار می کنید، می توانید یک راه حل بسیار مناسبی باشد تا شما بتوانید با تمامی بخش های خانه تان در ارتباط باشید و آنها را تماشا کنید.

 

انواع سازهای شیشه ای ساختمان,شیشه بالکن,شیشه سکوریت

 
بنابراین شما اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید در خانه خود یک بخش اداری داشته باشید و بتوانید به کارهای اداری خود رسیدگی کنید، می توانید با ساخت پارتیشن های شیشه ای در منزلتان هم فضای داخلی منزل را زیباتر نشان دهید و هم اینکه آرامش خود را در کنار خانواده تان داشته باشید.


در واقع باید بدانید استفاده از پارتیشن های شیشه ای در منزل مزیت ها و کاربردهای دیگری هم نیز دارد، به عنوان مثال شما با اتاق شیشه ای می توانید فضای اتاق خواب، حمام و ... را هم طراحی نمایید، البته ساخت آنها به گونه ای می باشد که در دسترس افراد دیگر قرار نگیرد، بنابراین شما برای ساخت اتاق شیشه ای باید با یکی از شرکت هایی که در این زمینه تخصص زیادی دارد مشورت کنید تا بهترین و باکیفیت ترین پارتیشن های شیشه ای را برای شما بسازد.

 

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای فریم لس :

یکی از پرکاربردترین پارتیشن شیشه ای که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند نوع فریم لس آن می باشد. همانطوری که از نام این پارتیشن مشخص است، باید بدانید که در اطراف آن هیچگونه چارچوب و فریم قرار ندارد، در واقع همین مسئله موجب شده است که زیبایی آن چندین برابر گردد و افراد زیادی از آن استفاده کنند. محبوبیت و کاربردی که این نوع از پارتیشن های اداری دارند در اماکن و محیط هایی که لوکس تر هستند بسیار بیشتر است، چرا که فضای آنها را بسیار زیباتر و شیک تر می کند.

 

پارتیشن شیشه ای متحرک:

یکی از مهمترین موضوعاتی که موجب شده است این نوع از پارتیشن شیشه ای محبوبیت بسیاری داشته باشد و افراد زیادی از آن استفاده کنند، این است که قابلیت جمع شدن دارد. نصب کردن و اجرای این شیشه به صورت ثابت نمی باشد و همین مسئله موجب شده است که شما به راحتی بتوانید آنها را در هر سبک و سلیقه ای که دارید تنظیم نمایید و جابجا کنید.

 

نصب این نوع از پارتیشن های شیشه ای برای واحدهایی که اداری هستند بسیار مناسب می باشد، چرا که شما بدون تغییر دادن مکان خود می توانید فضایی جدید برای کارهای خود درست کنید و یا اتاق های دیگری را به اداره خود اضافه نمایید. بر این اساس انتخاب این نوع پارتیشن های شیشه ای برای فضاهای اداری بسیار مناسب می باشد و بدون شک باید از آنها استفاده کنید.

 

پارتیشن شیشه ای رنگی :

کاربرد این نوع از پارتیشن شیشه ای به عنوان تزئینات می باشد، بدون شک شما این پارتیشن های شیشه ای را در بسیاری از کافی شاپ ها و یا رستوران ها شاید دیده باشید. از آنجایی که این پارتیشن ها رنگی می باشند تقاضای آنها بسیار بالا است، چرا که با فضای طراحی شده خودتان می توانید آنها را مطابقت دهید و از آنها استفاده کنید. زیبایی که آنها در فضاهای رستوران و کافی شاپ به وجود می آورند بسیار بی نظیر می باشد و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. در واقع همین مزیت رنگی بودن آنها موجب شده است که تقاضای زیادی داشته باشند.

 

پارتیشن شیشه ای تک جداره :

یکی دیگر از انواع پارتیشن شیشه ای که در بسیاری از محیط ها می توانید از آنها استفاده کنید نوع تک جداره آنها می باشد . استفاده از این پارتیشن های شیشه ای بیشتر برای مکان هایی مناسب می باشد که سالن های بزرگی دارند مانند بانک ها فضای آنها زیادی است. نصب نمودن و اجرای این پارتیشن ها بسیار آسان می باشد و به همین دلیل شما در اسرع وقت می توانید از آنها استفاده کنید. یکی دیگر از مزیت هایی که نوع تک جداره این پارتیشن های شیشه ای دارند این است که قیمت آنها پایین تر می باشد.

 

پارتیشن شیشه ای دو جداره :

یکی دیگر از انواع پارتیشن شیشه ای که ویژگی های بسیاری دارد و افراد زیادی از آنها استفاده می کنند نوع دو جداره آنها می باشد. از جمله مهمترین و اساسی ترین ویژگی هایی که نوع دو جداره این پارتیشن های شیشه ای دارند این است که عایق صدا و حرارت هستند.


 استفاده کردن از این نوع پارتیشن ها بیشتر برای محیط هایی استفاده می شود که سر و صدا در آن محیط ها زیادی است و افراد برای کار کردن به تمرکز بیشتری نیاز دارند. یکی از نکاتی که در مورد این پارتیشن ها وجود دارد و باید از آن اطلاع داشته باشید این است که آنها روی فریم های خاصی نصب می شوند و به همین دلیل شما نمی توانید آنها را جابجا کنید.


نصب نمودن و اجرای این پارتیشن ها بسیار آسان می باشد و به همین دلیل شما در اسرع وقت می توانید از آنها استفاده کنید. یکی دیگر از مزیت هایی که نوع تک جداره این پارتیشن های شیشه ای دارند این است که قیمت آنها پایین تر می باشد.

 

پارتیشن شیشه ای ریلی :

استفاده کردن از پارتیشن شیشه ای ریلی بیشتر به عنوان درب مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از مهمترین قابلیت هایی که این نوع پارتیشن دارد این است که فضایی را برای تردد بین دو پارتیشن دیگر به وجود می آورد. در واقع شما با استفاده کردن از این پارتیشن می توانید دو پارتیشن اداری را با یکدیگر ترکیب کنید و یا اینکه آنها را از یکدیگر جدا نمایید. بسیاری از کسانی که به این ویژگی در پارتیشن خود اهمیت می دهند می توانند این نوع را خریداری نمایند و در فضای مورد نظر خود نصب کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------