آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,بورس

بورس تا انتخابات امریکا در وضعیت نوسانی می‌ماند

همان طور که پیش‌بینی می‌شد شاخص بورس امروز نیز با عقب نشینی به کف کانال یک میلیون و دویست هزار واحد رسید تا پروژه ریزش و کف…


سرمایه گذاری در منطقه 22سرمایه گذاری در منطقه 22,پیش فروش برج های منطقه 22

 
اگر برای سرمایه گذاری در منطقه 22 تحقیق یا مراجعه کرده باشید حتما با پیش فروش آپارتمان و برج های منطقه 22 آشنا شده اید.


منطقه 22 که حالا به عنوان قطب گردشگری پایتخت شناخته میشود یکی از برترین مناطق تهران برای خرید و سرمایه گذاری ملک است. رشد مسکن در منطقه 22 با ایجاد دریاچه مصنوعی چیتگر شروع شده و به سرعت در حال افزایش است.


بیشتر ساخت و ساز در این منطقه توسط انبوه سازانی چون تعاونی‌های مسکن و ارگان های دولتی انجام می‌شود تا برای خدمه و کارکنان خود مسکن فراهم سازند از این رو با توجه به بلند مرتبه سازی برج سازی این تعاونی و ارگان‌ها پیش فروش مسکن در منطقه 22 بازاری بسیار داغ و البته به صرفه برای سرمایه گذاران و مصرف کنندگان ملک است.


پیش فروش کنندگان برج های منطقه ۲۲
در پاراگراف فوق توضیح سازندگان دولتی تعاونی‌ها و ارگان‌ها را دادیم اما نحوه‌ی ساخت و ساز آنان به چه صورت است؟
با توجه به ظرفیت بالای منطقه 22 همه‌ی تعاونی مسکن‌ها شروع به برج سازی در اطراف دریاچه چیتگر کرده اند.
از این تعاونی‌ها می‌توان به تعاونی عمران هادی، بنیاد تعاون سپاه، تعاونی مسکن ستاد کل نیروی‌های مسلح، تعاونی مسکن بتاجا و ... اشاره نمود.
این تعاونی‌ها به کارکنان خود اعلام کردند که برای واگذاری واحدهای در حال ساخت اقدام به ثبت نام کرده و عضو تعاونی مربوطه شوند و شروع به پرداخت اقساط واحدها که طبق قرارداد ساخت تعبیه شده بود کنند.
از همین رو تنها کسانی که در ارگان های نظامی عضو بودند میتوانستنند در منطقه 22 به صورت پیش خرید صاحب خانه شوند.
حال بسیاری از این افراد عضو تعاونی بنا به دلایلی چون عدم توانایی پرداخت اقساط اقدام به فروش امتیاز خود در پروژه می‌کنند و کسانی می‌خواهند در این تعاونی‌ها عضو شده و به پروژه ورود کنند باید یک امتیاز تهیه کنند.

نحوه‌ی ساخت و ساز تعاونی‌های منطقه 22
این تعاونی‌ها با توجه به قیمت مصالح و سایر هزینه‌های ساخت و ساز محاسبه‌ی قیمت قراردادی که با اعضای خود ‌می‌بندند به‌صورت علی الحساب بوده و اعضا مکلف‌اند طبق جدول اقساط تعاونی مبالغ را واریز کنند.


در قرارداد تعاونی نکات و شرایط یکسانی وجود دارد که به‌صورت مختصر به 5 نکته از آنان اشاره میکنیم:
1.    قرارداد ساخت پروژه‌های تعاونی ساز به‌صورت علی الحساب بوده و با توجه به تورم و افزایش هزینه‌ها ساخت امکان افزایش قیمت ساخت با اعضا وجود دارد.
2.    هرگونه خرید و فروش امتیاز پروژه چه در زمان ساخت و چه بعد از تحویل واحدها تنها در دفتر تعاونی قابل انجام و معتبر است.
3.    تعاونی به دلیل اینکه با پول‌های پرداختی اعضای خود پروژه را پیش میبرد در پیش بینی زمان تحویل پروژه هیچ گونه تعهد و جریمه‌ای به اعضا نمی‌دهد.
4.    در پروژه‌های تعاونی ساز طبقه و واحد هیچ یک از اعضای تعاونی‌ها مشخص نبوده و انتخاب واحد پروژه با توجه به واریزی‌ها و خوش حسابی اعضا در مراحل پایانی پروژه صورت می‌پذیرد.
5.    تمام واحدها در زمان تحویل به اعضا فاقد رنگ آمیزی و کابینت بوده (چون این موارد سلیقه است) و به‌صورت خام تحویل داده می‌شود.
6.    و البته نکات دیگری ...


مزایای پیش فروش در آپارتمان های منطقه 22
•    واحد را 40 تا 70 درصد ارزان‌تر از نرخ روز واحد نوساز در منطقه می‌خریم.
•    پول آپارتمان را بصورت تدریجی و اقساطی پرداخت می‌کنیم.
•    داشتن گزینه‌های متنوع در پروژه‌های مختلف
•    امکان داشتن واحد با متراژ بالاتر
•    سودآوری زیاد و سرمایه گذاری مطمئن
•    خرید پروژه‌های نزدیک تحویل یا پروژه‌های بلند مدت
و...


معایب پیش فروش در آپارتمان های منطقه 22
•    مشخص نبودن قیمت تمام شده واحد
•    رقابت برای انتخاب طبقه واحد
•    دیر یا زود شدن زمان تحویل پروژه
 
نتیجه گیری: با توجه به تعداد زیاد پروژه‌ها، خریداری واحدهای درحال ساخت (پیش خرید) با توجه به موقیعت مکانی های مختلف دست خریداران و سرمایه گذرارن را در این امر بسیار باز گذاشته است و البته اگر قصد سکونت داشته باشید می‌توانید از پروژه‌هایی که در نزدیکی تحویل مثلا 1 سال هستند خرید کنید که در این صورت نسبت زمان و سرمایه خود، سود بیشتری خواهید داشت نسبت به آنها که همان واحد را آماده و به قیمت روز می‌خرند. و در آخر اگر برای سکونت عجله ای نداشته باشید میتوانید با خرید پروژه‌های بلند مدت سودآوری بیشتری کسب کنید. املاک منطقه 22 برای معرفی مناسب ترین پروژه‌های منطقه به شما کمک خواهد کرد.
 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------