آخرین اخبار اقتصادی

شرایط اقتصادی ایران در سال 1401،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

اینفوگرافیک/ در سال ۱۴۰۱ چقدر فقیرتر شدیم؟

سال ۱۴۰۱ در حالی تمام می‌شود که دولت سیزدهم هم نیمه دوم سال دوم فعالیت خود را به پایان برده است. در حالی‌که ابراهیم رییسی،…

کاغذ تحریر گران شد کاغذ تحریر ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
قیمت کاغذ تحریر پس از چند هفته ثبات از روز گذشته با افزایش چند ۱۰ هزار تومانی مواجه شد.

  به گزارش تسنیم،‌ قیمت کاغذ در بازار آزاد از روز گذشته با افزایش چند ده هزار تومانی روبرو شده است.  بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر ۷۰ در ۱۰۰ با گرماژ ۷۰ گرم که به مدت نزدیک به دو ماه بندی یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان عرضه می‌شد،‌ به بندی یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسیده است.

 

افزایش قیمت فعلی موجود در بازار کاغذ ناشی از افزایش تقاضا برای خرید است؛ زیرا از روزهای گذشته زمزمه‌های توقف تولید کاغذ در اروپا به دلیل بحران انرژی برخی مصرف‌کنندگان را روانه ظهیرالاسلام کرده است.

 

علاوه بر افزایش قیمت کاغذ تحریر،‌ کاغذ کرافت و مقوای پشت طوسی نیز با افزایش قیمت نسبی همراه شده‌اند. با پایان یافتن آذر و فرارسیدن ایام چاپ تقویم‌ و سررسید سال پیش رو نیز دوباره شاهد افزایش قیمت ناشی از افزایش تقاضا خواهیم بود.

 

از سوی دیگر به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا؛ کاغذ به اندازه نیاز در بازار موجود است و واردات نیز به اندازه لزوم انجام شده و جای نگرانی از کمبود کاغذ نیست. در عین حال برخی از واردکنندگان نیز از ارسال ایمیل توقف تولید کارخانه‌های تولیدی کاغذ در اروپا خبر داده‌اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023