افزایش قیمت طلا و دلار – تحلیل تکنیکال طلا!اسرار چارت H4

توسط: اهورا چالکی

 

برای درک تحلیل تکنیکال طلا، موارد زیادی برای بررسی داریم. با این حال گاهی اوقات طلا واکنش های متفاوتی نسبت به همان عوامل دارد.

 

در تحلیل تکنیکال طلا باید بگوییم دیروز در حالی که دلار آمریكا قویتر می شد، كه معمولاً به معنای ضعیف تر شدن طلا است، برعكس بود، و ما دیدیم كه طلا به بالاتر از اولین مقاومت امروز خود (1،778) رسید كه دومین مقاومت دیروز بود. همان دلایلی که از دلار حمایت می کنند، از طلا نیز پشتیبانی می کنند. تقاضای پناهگاه امن با افزایش انتظار های  تورم بالا، به ویژه پس از افزایش شاخص قیمت خانه و متوسط درآمد، به همراه گسترش سریع نوع Delta ویروس کرونا، ریس در بازار را افزایش داده، که با تقاضای بیشتر پناهگاه های امن، طلا  و دلار همراه می شود.

 

از طرف دیگر، داده های آمریكایی به هم ریخته، اظهارات FED مبنی بر اینكه اقتصاد هنوز برای رسیدن به سطح قبل از همه گیری فاصله زیادی دارد و حمایت ها ادامه خواهند داشت را تایید می کنند. حمایت بیشتر به معنای گردش پول بیشتر است و پول نقد بیشتر در بازار باید به جایی برود. بنابراین کجا بهتر و کم خطرتر از بازارهای سهام و طلا است، در حالی که بازار رمزنگاری هنوز موفقیت چندانی در جذب موسسات سرمایه گذاری نداشته است.

 

این هفته، داده های مهم، هنوز هم اشتغال ایالات متحده (NFP) است، زیرا همیشه نقشی حیاتی در سیاست های پولی فدرال رزرو داشته است. این هفته، برخی از مقامات فدرال رزرو در سخنرانی های خود گفتند که تورم پیشرفت قابل توجهی داشته است و پس از اینکه “پیشرفت قابل توجهی در بخش اشتغال نیز دشده شد” ، کاهش خرید اوراق قرضه آغاز خواهد شد. بعلاوه، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو، والر همچنین اشاره کرد که “کاهش خرید اوراق قرضه ممکن است زودتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت آغاز شود.” آقای کاپلان، رئیس بانک فدرال دالاس، نیز اظهار نظرهای طعنه آمیز بیشتری داشت و گفت که “می خواهد که خرید اوراق قرضه قبل از پایان سال کاهش یابد.”

 

آنالیز و تحلیل تکنیکال طلا

قیمت فعلی 1777 اولین مقاومت بالاتر از نقطه محوری (1766) بوده و بالاتر از هر دو خط اصلی میانگین حرکتی (20 و 50 دوره) است. RSI بالاتر از 50 حرکت می کند و قیمت در حال افزایش و بازگشت به بالای خط روند OBV است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنیم، اولین مقاومت، سطح کیلید در نمودار H4 نیز است و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند در قیمت ها را به مقاومت های بعدی به ترتیب در 1،785 و 1800 بفرستد. از طرف دیگر، روند کلی نزولی فعلی زیر 1756 (حمایت اول) می تواند برای مدت طولانی تری مشاهده شود.

 

 تحلیل تکنیکال طلا,افزایش قیمت طلا و دلار

تحلیل تکنیکال طلا

 

هشدار ریسک: محصولات با ضریب معاملاتی بالا مانند فارکس و سهام ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشند. آنها دارای خطر بالایی برای سرمایه شما هستند. لطفاً اطمینان حاصل کنید که شما به طور کامل ریسک های آن را می داند. با توجه به اهداف سرمایه گذاری و سطح تجربه خود، قبل از تجارت، در صورت لزوم، مشاوره مستقل بگیرید.

برای دریافت تحلیل های حرفه ای و پیش بینی دقیق قیمت سهام و تحلیل تکنیکال طلا به سایت پرو اسکیلز مراجعه کنید و از تحلیل های حرفه ای آقای اهورا چالکی به نفع خود استفاده کنبد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------