آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت روز مسکن

قیمت روز مسکن ۱۳۹۷/۱۱/۳۰| معامله واحد ۱۹۰ میلیونی در تهران

بررسی قیمت روز مسکن تهران حاکی از آن است که یک واحد مسکونی ۵۲ متری در امین حضور به قیمت ۱۹۰ میلیون و واحد ۱۱۰ متری در…


بازار ارز چه زمانی به تعادل پایدار می‌رسد؟  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بازار ارز
رییس اسبق کانون صرافان گفت: تعادل پایدار در بازار ارز وقتی حاصل می‌شود که نرخ‌ها واقعی باشد و چند نرخی از میان برداشته شده و ارز دارای نرخی واحد در بازار باشدَ. 

اصغر سمیعی در گفت‌وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید قیمت ارز در بازار چه زمانی به تعادل می‌رسد، اظهار داشت:همه چیز بستگی به تصمیمات بانک مرکزی دارد.

 

وی افزود: ما باید ببینیم تعدیل را در عدد خاصی می بینید و منظور بازار کم نوسان است. اما قبلا هم گفته بودم اگر پایه‌های یک اقتصاد محکم باشد و نرخ‌ها واقعی، آن‌گاه کنترل بازار و آرام نگاه داشتن آن توسط بانک مرکزی آسان می‌شود .

 

رییس اسبق کانون صرافان تصریح کرد: اگر در دو کفه ترازو به مقدار تقریبا مساوی کالا و وزنه قرار بگیرد، آن‌گاه ترازو دار به راحتی می‌تواند با سر انگشت تدبیر شاهین ترازو را متعادل نگاه دارد.

 

سمیعی عنوان کرد: اگر بین وزن دو کفه ترازو اختلاف جدی باشد، دیگر ترازو دار نمی‌تواند با انگشت ترازو را متعادل کند و گاهی مجبور می‌شود برود خودش روی یکی از کفه‌ها بنشیند و گاهی باز هم جواب نمی‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: به هر حال تعادل پایدار وقتی حاصل می‌شود که نرخ‌ها واقعی باشد و چند نرخی از میان برداشته شده و ارز دارای نرخی واحد در بازار باشدَ. 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------