سیف خبر داد: تشکیل «بازار ثانویه ارز» تا هفته آینده اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  سیف
رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد بازار ثانویه ارز طی هفته آینده خبر داد. ولی اله سیف در حاشیه جلسه مشترک کمیسیون صنایع و کمیسیون حمایت از تولید مجلس، گفت: جزئیات این بازار ثانویه تدوین شده و از محل ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی که عمدتا از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود برای واردات برخی کالا‌های غیراساسی و بصورت نرخ توافقی خواهد بود. وی گفت: ایجاد این بازار از شکل گیری برخی نرخ‌های نامشخص که امروز در کوچه پس کوچه‌ها ازطریق دلالان انجام می‌شود، جلوگیری می‌کند. 

رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد بازار ثانویه ارز طی هفته آینده خبر داد.

 

به گزارش «انتخاب»، ولی اله سیف در حاشیه جلسه مشترک کمیسیون صنایع و کمیسیون حمایت از تولید مجلس، گفت: جزئیات این بازار ثانویه تدوین شده و از محل ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی که عمدتا از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود برای واردات برخی کالا‌های غیراساسی و بصورت نرخ توافقی خواهد بود.

 

وی گفت: ایجاد این بازار از شکل گیری برخی نرخ‌های نامشخص که امروز در کوچه پس کوچه‌ها ازطریق دلالان انجام می‌شود، جلوگیری می‌کند.

 

رئیس کل بانک مرکزی همچنین افزود: سامانه‌ای در حال ایجاد است تا در آن همه کالا‌هایی که برای واردات از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کرده اند، مشخص شود.

 

وی گفت: با اجرایی شدن این سامانه واردکنندگان این کالا‌ها نمی‌توانند آن‌ها را با قیمت‌های بالاتر بفروشند.

 

سیف افزود: با مشخص شدن این کالا‌ها این امکان وجود دارد که با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی از جمله تعزیرات و بازرسی از گرانفروشی‌ها جلوگیری شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------