آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی

رئیس سازمان حسابرسی منصوب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی موسی بزرگ اصل را به عنوان رئیس سازمان حسابرسی منصوب کرد. به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند،…


عناصر پدیدآورنده شرایط ارزی کنونی، رصد و شناسایی می شوند اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , ارز
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دستگاه های عضو این ستاد در حال رصد و شناسایی عناصر پدیدآورنده شرایط ارزی کنونی هستند. 

به گزارش ایرنا، «علی مویدی خرم آبادی» امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در جمع خبرنگاران افزود: اینکه عناصر را اکنون معرفی کنیم از نظر سازمانی به مصلحت نیست؛ بعضی از این عناصر شناسایی شده اند و بعضی در حال رصد هستند که نتیجه این اقدام ها را به زودی به اطلاع مردم می رسانیم.

 

وی ادامه داد: بنا به دستور شخص رئیس جمهوری، تمرکز ستاد در شرایط کنونی بر بحث مبارزه با قاچاق ارز است. در این زمینه با دستگاه های متولی هماهنگی هایی انجام شده و این دستگاه ها برنامه هایی را در دستور کار قرار داده اند تا بتوانیم تکانه ها را کاهش دهیم.

 

مویدی با بیان اینکه این برنامه ها به دستگاه های مقابله ای از جمله تعزیرات، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و گمرک ابلاغ شده است، گفت: طبیعی است که بخش مقابله ای بعد از تمهیدات پیش گیرانه و ایجابی مورد توجه قرار می گیرد.

 

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: آمار کشفیات هفته آینده به استحضار مردم می رسانم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود برخی از کشورها در این نوسانات ارزی نقش داشته اند، گفت: ما شاهد یک سازمان یافتگی در مرز و بیرون مرز به منظور عملیات روانی هستیم.

 

مویدی گفت: در بعضی نقاط در کشورهای همجوار ما تیم های مخصوص عملیات روانی علیه نظام و بر علیه کشور ما طراحی شده و این روزها در حال ادامه دادن فعالیت های خود هستند؛ در این شرایط طبیعی است ما هم متناسب با جنگ عملیات روانی باید به مقابله بپردازیم.

 

مویدی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه ستاد مبارزه با قاچاق چه اقداماتی را در راستای کنترل و مبارزه با بازار ثانویه یا بازار قاچاق ارز انجام داده است، گفت: ستاد به آنچه در این حوزه به معنا و مفهوم قاچاق است ورود پیدا کرده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه شرایط اقتصادی کنونی متاثر از عوامل اقتصادی نیست بلکه متاثر از عوامل روانی است، گفت: باید بدانیم دشمن با تمام توان و تمام قد در برابر نظام و مردم ما ایستاده است.

 

به گزارش ایرنا، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان امروز(دوشنبه) تفاهم نامه همکاری امضا کردند که براساس آن مقابله با قاچاق کالا تشدید می شود.

 

این تفاهمنامه به امضای «علی مویدی خرم آبادی» رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و «سیدمحمود نوابی» مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رسید.

 

هدف از این تفاهمنامه، ارتقای سطح تعامل و همکاری بین ستاد مرکزی مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سوم دی سال 1392، اصلاحات بعدی و آیین نامه های اجرایی آن در زمینه های پیشگیری و تشدید مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه شامل اقدام های نرم افزاری، فرهنگی و مبارزه هدفمند با متخلفان از این قانون است.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------