آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,سازمان امور مالیاتی

سازمان امور مالیاتی: آخرین مهلت برای 15 درصد تسهیلات تشویقی پرداخت نقدی عوارض ساختمانی

مودیانی که قصد پرداخت عوارض ساختمانی ملک متعلقه را دارند ، برای بهره مندی از تسهیلات تشویقی مصوب، تسریع نمایند. بر اساس…


معاملات حول و حوش متوسط قیمت مسکن در تهرانمیانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران طی ماه گذشته به حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و این در حالی است که جست‌وجوی آپارتمان در محدوده قیمتی ۶ تا ۷ میلیون تومان (حول و حوش میانگین قیمت معاملات خرداد) در تیر ماه دشوارتر شده است.

به گزارش دنیای‌اقتصاد ، کاهش حجم معاملات مسکن در خرداد ماه موجب شد فروشنده‌ها و سازنده‌ها از گریز موقتی طرف تقاضا از بازار مطلع شوند و دریابند که اگر قیمت مسکن بیش از این روند پرشتاب رشد را ادامه دهد، احتمال بازگشت رکود به بازار، آن‌هم تنها پس از گذشت چند ماه از بازگشت رونق کامل به بازار، کم نیست. در نتیجه قیمت‌های پیشنهادی واحدهای عرضه شده در بازار از ابتدای تیر ماه تاکنون تقریبا ایست کرده است. اما مشکل اینجاست که طرف عرضه هنوز امید دارد بتواند سود بیشتری از فروش ملک خود حاصل کند.

 

حتی فروشندگان عادی بازار مسکن که در زمره عرضه‌کنندگان عمده به شمار نمی‌آیند و قصد دارند ملک خود را تبدیل به احسن کنند یا اینکه نقدینگی حاصل از فروش آن را در بخش اقتصادی دیگری سرمایه‌گذاری کنند، تمایل چندانی به عرضه ملک خود ندارند. البته انگیزه آنها سوداگری نیست اما با توجه به نوسان‌های شدید قیمتی در ماه‌های گذشته، نگران هستند که ملک خود را عرضه کرده و به قیمت امروز بفروشند اما بازار ملک در هفته‌های آتی دوباره دستخوش تغییرات قیمتی شود. در این صورت کسانی که ملک خود را به قیمت روز فروخته‌اند متضرر خواهند شد و نمی‌توانند گزینه جایگزین مطلوبی خریداری کنند.

 

مجموعه این شرایط سبب شده یافتن آپارتمان مناسب به‌ویژه در محدوده قیمت میانگین معاملات خرداد ماه دشوارتر از ماه گذشته شود و مواردی که عرضه شده نیز، اغلب یا نقص‌های کلیدی همچون فقدان آسانسور و پارکینگ دارد یا اینکه سن بنای بالاتر از ۱۵ سال دارد که وام خانه اولی به آن تعلق نمی‌گیرد و مناسب تقاضای مصرفی نیست. آنچه در جدول نبض بازار امروز گردآوری شده نیز، مجموعه‌ای از قیمت آپارتمان‌های حول و حوش متوسط قیمت مسکن است که در خرداد ماه معامله و ثبت شده است.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت مسکن

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------