سقف تسهیلات ساخت مسکن به ۶۰۰ میلیون افزایش یافت/اعلام نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن مسکن ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات مسکن برای سازندگان حرفه‌ای در تهران و سایر کلان شهرها به ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد . 

انتخاب؛ محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات مسکن برای سازندگان حرفه‌ای در تهران و سایر کلان شهر‌ها به 600 میلیون تومان خبر داد.

 

به گفته شایان این شهر‌ها شامل: تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، قم، کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، قم، ساری، رشت، کیش و قشم می‌شود.

 

مدیرعامل بانک مسکن افزود: رقم تسهیلات برای متقاضیان در مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت 500 میلیون تومان به ازای هر واحد و سایر شهر‌ها 450میلیون تومان است.

 

 این افزایش شامل سازندگانی می‌شود که واحد‌های خود را با استفاده از مصادیق فناوری‌های نوین و با رعایت کاهش مصرف انرژی بسازند. پیش از این در کلانشهر‌های بالای یک میلیون نفر سقف وام ساخت مسکن 400 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها 350 میلیون تومان و در سایر شهر‌ها 300 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

 

پایان خردادماه؛ اعلام نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: ضرورت دارد تا استان‌ها قبل از روز‌های پایانی خردادماه نتایج پالایش را نهایی و اعلام کنند تا بعد از اعلام نتایج، روند ساخت واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن در اراضی تامین شده، آغاز شود.

 

به گزارش ایرنا ، نشست بررسی روند پیشرفت تامین اراضی و اجرای طرح نهضت ملی مسکن امروز ۸ خردادماه به ریاست «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» معاون مسکن و ساختمان و مدیران عامل سازمان‌های و شرکت‌های تابعه وزارتخانه در بخش مسکن در ساختمان دادمان برگزار شد.

 

در این نشست، استان‌ها به شکل وبیناری در جلسه حضور یافتند و به ارایه گزارشی از روند تامین اراضی و پیشرفت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان خود پرداختند.

 

در این جلسه اعلام شد که اراضی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد طرح طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی در این نشست اظهار کرد: پایان خردادماه جلسه شورای‌عالی مسکن با حضور رییس‌جمهور برگزار می‌شود و در آن جلسه استان‌ها روند تامین اراضی، اجرا و پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن را گزارش می‌کنند.

 

قاسمی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون اراضی قابل‌ملاحظه‌ای آماده بارگذاری واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی است، گفت: ضرورت دارد تا استان‌ها قبل از روز‌های پایانی خردادماه نتایج پالایش را نهایی کرده و اعلام کنند تا بعد از اعلام نتایج پالایش، روند ساخت واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن در اراضی تامین شده، آغاز شود.

 

کلنگ‌زنی ۴۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری اینکه حدود ۴۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن طی ماه‌های گذشته و در دولت سیزدهم کلنگ‌زنی شد، گفت: سیاست وزارت راه و شهرسازی توسعه کلان‌شهر‌ها نیست، بلکه ساماندهی سرریز جمعیتی کلان‌شهر‌ها در شهر‌های جدید است که این مورد باید در پالایش‌ها توسط سایر شهر‌ها مدنظر قرار بگیرد.

 

وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا سازمان ملی زمین و مسکن با کمک مالی به استان‌هایی که تامین اراضی کرده‌اند در اجرای فونداسیون کمک کند و استان‌ها نیز در این امر اهتمام لازم را داشته باشند.

 

۸ میلیون مستاجر در کشور داریم

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت برای ساخت واحد‌های مسکونی اقشار کم‌درآمد مسئولیت دارد، توضیح داد: در حال حاضر، حدود ۸ میلیون مستاجر و ۸ میلیون جوان در کشور وجود دارد که باید برای این اقشار واحد‌های مسکونی مناسب تولید و امکانی ایجاد شود تا طرح نهضت ملی مسکن در استان نیاز بخش عمده‌ای از متقاضیان را پاسخ بدهد.

 

وی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را امکانی برای اشتغال‌زایی و ایجاد امید در کشور عنوان کرد و گفت: طرح نهضت ملی مسکن کاری جهادی و انقلابی است و ضرورت دارد تا با این رویکرد کار‌ها انجام بشود.

 

مصالح سیمان و فولاد در خدمت اجرای طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد

قاسمی وجود کارخانه‌های متعدد سیمان و فولاد در کشور را امکانی برای سرعت دادن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

 

در این نشست همچنین محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی استان‌ها باید حداکثر تا پایان خردادماه پالایش نهایی ثبت‌نام متقاضیان را برای شرط چهارم که سابقه سکونت است انجام بدهند. با توجه به اینکه نهضت ملی مسکن پروژه‌ای متقاضی محور است پالایش نهایی و اتصال متقاضیان به پروژه‌ها ضرورت دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------