کارمندان در سال ۹۸ چقدر مالیات بر حقوق خواهند داد؟ اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , کارمندان
عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس با بیان اینکه «مالیات کارکنان دولت در سال ۹۸ کمتر از مالیات امسال خواهد بود، گفت: دریافت مالیات از کارمندان بستگی به این دارد که آن کارمند در کدام قشر حقوق‌بگیران قرار دارد. فردی که ۵ میلیون حقوق می‌گیرد متحمل ۱۰ درصد مالیات شود. 

به گزارش میزان، محمد حسینی با اشاره به «سقف معافیت مالیاتی» در بودجه سال ۹۸ گفت: در راستای این معافیت مالیاتی شرایطی خوبی هم پیش‌بینی شده است؛ طبق این شرایط گفته شده است کارمندان تا سقف ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (ماهانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) در سال از مالیات معاف هستند و مازاد آن تا ۵ برابر به نرخ ۱۰ درصد و مابقی به نرخ ۲۰ درصد مالیات کسر می‌شود.

 

وی افزود: این در صورتی است که در قانون بودجه سال ۹۷ مازاد مالیاتِ تا سه برابر، به نرخ ۱۰ درصد و پنج برابر به نرخ مازاد ۱۵ درصد و مابقی آن تا ۲۵ درصد بود یعنی در سال ۹۷ رقم اخذ مالیات حقوق، بسیار بالاتر از پیش‌بینی رقمی است که امسال در بودجه سال ۹۸ داریم بنابراین میزان مالیات کارکنان دولت برای سال ۹۸ کمتر از سال ۹۷ خواهد بود.

 

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته دریافت مالیات از کارمندان بستگی به این دارد که آن کارمند در کدام قشر حقوق‌بگیران قرار دارد لذا فردی که ۵ میلیون حقوق می‌گیرد به نوعی متحمل ۱۰ درصد مالیات شود.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------