قیمت موزی با دلار جابه‌جا می‌شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت موز
رئیس اتحادیه میوه فروشان استان البرز گفت: مشکلی در تأمین میوه شب یلدا نداریم و میوه به اندازه کافی وجود دارد. 

محمدرضا فلاح در گفت و گو با  ایسنا در خصوص تأمین انواع میوه با توجه به نزدیک بودن شب یلدا گفت: از این بابت مشکلی نداریم واگر در محصولی کمبود یا گرانی باشد فقط به دو دلیل است؛ یکی صادرات محصول و دوم سرمازدگی فروردین ماه که باعث آسیب به این اقلام‌ شده است.

 

وی در خصوص قیمت میوه اظهار کرد: اعلام قیمت برای میوه روزانه است و ما نمی‌توانیم برای روزهای آینده نرخ مشخص کنیم؛ البته این به معنی آن نیست که این اقلام در روزهای آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

 

فلاح با اشاره به نزدیک شدن شب یلدا و افزایش تقاضا برای هندوانه گفت: در بازار دو نوع هندوانه وجود دارد که یا انباری است و به قیمت هر کیلو 1500 تا 2000 تومان فروش می‌رود  و یا کشت نو میناب هستند که به قیمت هر کیلو 3500 تا 4000 تومان عرضه می شود؛ البته ممکن است برخی با احتساب سود ۳۰ درصدی خود به قیمت هر کیلو 5000 تومان عرضه کنند.

 

وی به بازار فروش انار هم اشاره و اعلام کرد: به جز انار دماوند که گرانترین نوع انار در بازار است و با قیمت هر کیلو ۱۱ هزار تومان عرضه می‌شود، بقیه انارها که محصول ساوه، یزد و شیراز هستند به طور متوسط با قیمت کیلویی 5000 تومان آماده عرضه به شهروندان است.

 

فلاح در خصوص قیمت موز هم خاطرنشان کرد: این محصول کاملاً وابسته به دلار است و دلار روز هر مقداری که باشد قیمت موز هم همان است، بر همین اساس امروز موز کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

وی افزود: قیمت پرتقال نسبت به سایر محصولات مناسب‌تر است و به قیمت هر کیلو 2500 تومان تا 4000 تومان عرضه می‌شود. قیمت میوه با میزان تقاضای آن رابطه مستقیم دارد و اگر افزایش قیمتی وجود دارد به خاطر شب یلدا و افزایش تقاضاست.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------