افزایش قیمت بلیت قطار به سال آینده موکول شد اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت بلیت قطار
وزیر راه و شهرسازی گفت: تغییر قیمت بلیت قطارهای مسافری هم اکنون در کارگروه هایی تخصصی در حال بررسی است و و پس از بررسی های لازم در هیات دولت و بودجه سال آینده، پیش بینی می شود. 

به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل در جمع خبرنگاران، افزود: باید بین هزینه ها و درآمدهای شرکت های ریلی تناسبی مناسب به وجود آید؛ در این راستا، دولت در نظر دارد کسب و کار و اقتصاد شرکت های حمل و نقل ریلی را بر اساس سیاست های کلی نظام متناسب کند.

 

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه سهم شبکه ریلی کشور باید در حمل و نقل بار بیش از پیش ارتقا یابد، گفت: امسال سهم شبکه ریلی در حمل بار به حدود 50 میلیون تن می‌رسد و تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده این میزان به حدود 100 میلیون تن افزایش دهیم.

 

اسلامی اظهار داشت: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه ریلی ایجاد شده که در این بخش می توان به اتصال مراکز بار به شبکه ریلی – به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های دولت و شرکت راه‌آهن در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی – اشاره کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما در صنعت حمل و نقل ریلی رونق کسب و کار تا بتوانیم با استفاده از بسترهای قانونی و منابع مالی مورد نیاز، تولید واگن و لوکوموتیوهای مورد نیاز شرکت ها را در داخل کشور فراهم کنیم.

 

به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی حمل‌ و نقل و صنایع وابسته (ایران ترانس اکسپو ۲۰۱۸) یکشنبه (بیست و پنجم آذرماه) با حضور بیش از 200 شرکت داخلی و خارجی در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

هدف از برگزاری این نمایشگاه که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شده، ارایه آخرین دستاوردها و توانمندی های علمی و اجرایی شرکت های مرتبط با این صنعت، آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران کشور با فناوری‌ های روز صنعت حمل‌ و‌ نقل و همچنین هیات های بازرگانی و تجاری بین‌المللی است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------