آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت

جهش قیمت نفت پس از توقیف نفتکش در خلیج فارس

توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه باعث افزایش قیمت نفت شد. به گزارش سرپوش، قیمت نفت پس از توقیف نفتکش کشور انگلیس در ایران،…


اخطار برای بازنگرداندن ارز صادراتی به کشور اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , ارز صادراتی
رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران هشدار داد: اگر صادرکننده تکلیفش را روشن و شفاف نداند، ۲.۵ میلیارد دلار حاصل از صادرات محصولات کشاورزی در سال پیش‌رو آن طور که باید به چرخه اقتصادی کشور بازنمی‌گردد. 

«محسن جلال‌پور» رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران، در ششمین نشست شورای راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی با اشاره به بلاتکلیف بودن صادرکنندگان درباره تکالیف سال ۹۷ گفت: حدود یک ماه دیگر صادرکنندگان باید اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تسلیم کنند اما هنوز هیچ دستورالعملی به آن‌ها ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: باتوجه به تغییرات متعدد دستورالعمل‌ها در سال ۹۷، صادرکنندگان نمی‌دانند اظهارنامه‌های مالیاتی خود را چطور تنظیم کنند.

 

این فعال اقتصادی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنم اظهارنامه‌های سال ۹۷ نیز به گونه‌ای باشد که صادرکنندگان قانونمدار تنبیه و صادرکنندگان قانون‌گریز، تشویق شوند.

 

جلال‌پور با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی گفت: در سال ۹۸ امکان صادرات بیش از ۲.۵ دلار محصولات کشاورزی وجود دارد که برداشت آن‌ها از ماه آینده آغاز می‌شود.

 

این صادرکننده نمونه با تاکید بر اهمیت تصمیم‌گیری درست ادامه داد: اگر صادرکننده تکلیفش را روشن و شفاف نداند، این ۲.۵ میلیارد دلار آن طور که باید به چرخه اقتصادی کشور بازنمی‌گردد، چرا که این محصولات یا صادر نمی‌شود و یا توسط کسانی صادر می‌شود که اهمیتی به بازگشت ارز نمی‌دهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------