آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,کارت سوخت

قابل توجه کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند

درحالی که شائبه‌های بسیاری مبنی بر عدم تحقق طرح استفاده از کارت سوخت هوشمند وجود داشت، وزیر نفت صراحتا اعلام کرد که وزارت…


لغو قرارداد برانکو هم به وزارت نفت مربوط می شود؟ اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,وزارت نفت
زاکانی اگر می‌توانست لغو قرارداد برانکو با پرسپولیس را هم را در زمره اتفاقات وزارت نفت قرار می‌داد! زاکانی کسی است که باید درباره قرارداد کرسنت توضیح دهد.

کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما درباره اظهارات زاکانی در همین برنامه گفت: اظهارات آقای زاکانی به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخشی از آن کذب و خلاف واقع است و بخشی دیگر افتراست.

 

وی ادامه داد: آقای زاکانی طوری صحبت کردند که انگار آقای زنگنه طول موج خود را با غربی‌ها تنظیم کرده است و گویی چند تفاهم‌نامه امضا شده اما آقای زنگنه همه آنها را بهم زدند.

 

به گفته نوری، آقای زاکانی اگر می‌توانستند لغو قرارداد برانکو با پرسپولیس را هم را در زمره اتفاقات وزارت نفت قرار می‌دادند!

 

نوری تاکید کرد: آقای زاکانی از یک سو می‌گویند زنگنه خسته است و از طرفی دیگری طوری صحبت می‌کنند که فرد ابرقدرتی است که می‌تواند جلو همه قراردادهای خاص را بگیرد، که این موضوع تناقض دارد.

 

کشور حساب و کتاب و مراجع بالادست وجود دارد. اگر آقای زنگنه بتواند جلو همه قراردادها را بگیرد، یعنی کشور چارچوب ندارد.

 

کسری نوری در ادامه گفت: گفتند، ۲۵ میلیون یورو تخلف که در لایه ۲ یکی از شرکت‌های پیمانکار وزارت نفت افتاده، چیزی نیست در حالی که اتفاق مهمی است که دوستان متوجه شدند و هم‌اکنون در حال پیگیری است، اتفاقا اگر جلو این موارد کوچک گرفته نشود در نهایت پدیده‌هایی مانند بابک زنجانی به‌وجود می‌آید.

 

وی ادامه داد: آقای زاکانی گفتند، ۷۲ نفر از نمایندگان محترم مجلس نامه‌ای درباره عملکرد وزارت نفت به سران قوا نوشتند که آقای زنگنه پاسخ ندادند. باید گفت خطاب نامه به سران قوا بود نه به آقای زنگنه.

 

نوری گفت: آقای زنگنه پس از نامه ۷۲ نماینده، در یک نشست خبری در قالب بیش از ۱۶ هزار کلمه به همه آن ادعاها پاسخ داد. اینکه می‌گویند پاسخ ندادند، کم‌لطفی است.

 

نوری تاکید کرد: می‌گویند، آقای زنگنه اعتقادی به خام‌فروشی دارد، در حالی که ارزش محصولات پتروشیمی در زمان وزارت آقای زنگنه به ۱۲ میلیارد دلار رسید و امسال با افتتاح ۱۸ طرح بالاتر هم می‌رود.

 

به گفته نوری، ظرفیت پالایشی کشور نیز در زمان وزارت آقای زنگنه از یک میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در شرایط کنونی رسیده است. هم‌اکنون ۲ میلیون بشکه مجوز برای ساخت پالایشگاه صادر شده است اما کسی به دلیل نیاز بالایی ساخت پالایشگاه از آن استقبال نکرد و وزارت نفت نیز طبق اصل ۴۴ مجاز به ساخت پالایشگاه نیست.

 

وی در پایان تاکید کرد: آقای زاکانی کسی است که باید درباره قرارداد کرسنت پاسخ دهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------