آخرین اخبار اقتصادی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,پزشکیان

پزشکیان: قانون در خصوص توزیع قیر اجرایی شود

پزشکیان رئیس وقت جلسه در پاسخ به تذکر دلخوش نماینده مردم صومعه سرا درباره توزیع قیر تاکید کرد: این موضوع باید حل و قانون…


دژپسند: سهم وام اعطایی به مستاجران ۷۰ درصد مبلغ خواهد بود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , دژپسند
فرهاد دژپسند گفت:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اکنون رقم نهایی صندوق حمایت از مستاجران در حال بررسی است و به نظر می رسد که تا ۷۰ درصد از مبلغ نهایی اجاره‌بهای مسکن از طریق این صندوق تامین شود؛ این موضوع همچنان تصویب نشده است. 

به گزارش تسنیم، فرهاد دژ پسند وزیر اقتصاد صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما پیگیر تمام راه‌هایی که باید برای مواجهه با تحریم و جلوگیری از آثار منفی آن انجام شود، هستیم و کارهایی را که باید انجام دهیم را هم طراحی کرده‌ایم.

 

وی گفت: به نظر من عملکرد ما در حوزه مالیات و صادرات غیر نفتی در سه ماهه اخیر نشان دهنده آن است که اهتمامی جدی وجود دارد و می‌توان امیدوار بود که این مرحله را به خوبی پشت سرگذاریم.

 

وزیر اقتصاد در خصوص آخرین وضعیت اینستکس تصریح کرد: خوشبختانه مدل طراحی آن انجام شده و اولین کار عملیاتی آن را هم انجام داده‌اند و منتظر هستیم ملزومات این سازوکار مالی انجام شود.

 

دژپشند در خصوص نظارت بر کار صرافی‌ها برای کنترل بهتر بازار ارز، افزود: نظارت بر کار صرافی‌ها بر عهده بانک مرکزی است و ما تلاش می‌کنیم در کار یکدیگر دخالتی نکنیم.

 

وزیر اقتصاد در خصوص طرح صندوق حمایت از مستاجران گفت: متاسفانه مستاجران فشار مضاعفی را در این شرایط تحمل می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم رابطه بین رهن و اجاره را به نفع مستاجران سازماندهی کنیم و طرح ایجاد صندوقی را بدین منظور آماده و به رئیس جمهور پیشنهاد دادیم.

 

وی بیان کرد: قرار است وامی از این صندوق به مستاجر داده شود ولی مبلغ آن به موجر پرداخت می شود. این وام با نرخی بسیار متمایز با نرخی که الان معادل‌سازی می‌شود، تسویه خواهد شد تا مستاجر فشار بیشتری تحمل نکند. این صندوق تورمی هم ایجاد نخواهد کرد.

 

دژپسند افزود: البته هنوز این موضوع تصویب نشده و در دست بررسی دستگاه های مختلف است.

 

وی درباره سقف این وام‌ها نیز گفت:‌ وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اکنون رقم نهایی صندوق حمایت از مستاجران در حال بررسی است و به نظر می رسد که تا 70 درصد از مبلغ نهایی اجاره‌بهای مسکن از طریق این صندوق تامین شود؛ این موضوع همچنان تصویب نشده است.

 

وی در خصوص تعیین تکلیف جرایم وام‌های زیر صد میلیون و چرایی عدم ابلاغ آن از سمت دولت اظهار داشت: تا جایی که میدانم این موضوع هنوز مرحله نهایی جهت تصویب را طی نکرده است؛ بنابراین ابلاغی هم صورت نگرفته است.

 

وی در خصوص اتهام‌هایی که علیه سازمان خصوصی سازی مطرح شده اشاره کرد و گفت: به حاشیه ها توجه نشود، اتهام باید در محاکم قضایی مورد بحث قرار گیرد، سازمان خصوصی سازی در این زمینه پاسخ داده و اعلام کرده که تخلفی صورت نگرفته است.

 

دژپسند با اشاره به دریافت مالیات از خریداران سکه گفت: آنچه که مسلم است به موجب قانون بر مالیات مستقیم هر نوع فعالیتی که صورت گیرد، از درآمد لازم برخوردار باشد و آن درآمد از حد معافیت بیشتر باشد مشمول مالیات خواهد شد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------