تازه‌ترین آمار رسمی از وام‌های پرداختی در نظام بانکی/ بیشترین وام را تهرانی‌ها گرفتند اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , وام
آمارهای بانک مرکزی بیانگر افزایش ۲۵.۶ درصدی مانده سپرده‌ها و ۱۹.۹ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ است. 

به گزارش تسنیم، گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان اسفند ماه سال 1397 حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر 20673.4 هزار میلیارد ریال شده است که نسبت به پایان سال قبل معادل 4209.3 هزار میلیارد ریال (25.6 درصد) افزایش نشان می‌دهد.

 

 بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 11318.7 هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 55.2 هزار میلیارد ریال است.

 

مانده کل تسهیلات بیش از 15090.2 هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به پایان سال 96 رقم 2503.1 هزار میلیارد ریال (به میزان 19.9 درصد) افزایش نشان می‌دهد بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده 9752.1 هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 51.8 هزار میلیارد ریال بوده است.

 

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 81.3 درصد بود که نسبت به پایان سال 96 به میزان 4.1 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نسبت مزبور در استان تهران 94.9 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 105.6 درصد گزارش شده است.

 

بانک مرکزی توضیح داده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و موسسه‌های تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده وعمده فعالیت‌های بانکی آنها توسط شعب بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------