آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,هالک بانک

آمریکا بانک متهم به نقض تحریم‌های ایران را تهدید کرد

دادستان آمریکایی روز سه شنبه بعد از امتناع یک بانک ترکیه‌ای از حضور در دادگاه برای رسیدگی به اتهامات این بانک در زمینه نقض…


ترافیک طرح های «تام» دار برای مسکن! معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به طرح های تام کاد، تام فاز و تام اج، از رونمایی از طرح جدید تام تز (تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین) خبر داد. در این حال، بنیاد مسکن طرح ساخت 100 هزار مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر را کلید زد.

 

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه، حسینی معاون مسکن این وزارتخانه از طرحی جدیدبا عنوان «تام تز» (تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین) خبر داده است که در قالب آن قرار است بازار تهاتر بین زمین و واحدهای آپارتمانی ساخته شده توسط سازندگان مسکن، ایجاد شود. وی این طرح را در راستای تعیین تکلیف خانه های خالی و به میدان آوردن آن ها در بازار مسکن اعلام کرد.

 

به گزارش خراسان، این «تام» جدید در حالی قرار است وارد فضای اجرایی حوزه مسکن شود که پیشتر، وزارت راه، از طرح های دیگری با عنوان تام کاد (تامین مسکن کارکنان دولت)، تام فاز (تامین مسکن به روش فروش اقساطی) و تام اج (تامین مسکن به روش اجاره) خبر داده بود. نکته قابل توجه در خصوص همه طرح های فوق این است که هر یک از این چهار طرح در مرحله طراحی و تصویب قرار دارند و هنوز هیچ یک توسط وزارت راه اجرایی نشده اند.

 

طرح ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر کلید خورد

روز گذشته تسنیم گزارش داد که ثبت نام طرح ملی مسکن  به صورت آزمایشی در کرمان کلید خورده است و به گفته معاون مسکن بنیاد مسکن،‏ این طرح بعد از 10 روز در استان های دیگر نیز آغاز خواهد شد. بر این اساس، متوسط تسهیلات ارائه شده تا 75 میلیون تومان با سود 18 درصد با دوره بازپرداخت 10 ساله است که تا 100 میلیون تومان نیز قابل افزایش خواهد بود.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,مسکن

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------