آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, بورس

دو سناریوی خروج بورس از حبس بازه‌ای

شاخص کل بورس تهران روز گذشته با ثبت رشد ۱۱۴۸ واحدی (معادل ۳۸/ ۰ درصد) به عدد ۳۰۳ هزار و ۹۴۳ واحد رسید. جلوه احتیاط و عدم…


وزیر صمت : به دنبال شرکای جدید در خودروسازی هستیم/بازگشت ارز روند مطلوبی دارد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , وزیر صمت
رحمانی در خصوص رد مصوبه مجلس مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان گفت: ما تابع قانون هستیم و هر مسیری را که نهادهای قانونی مشخص کنند، پیگیری خواهیم کرد. 

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحمانی وزیر صمت در حاشیه جلسه صبحانه کاری اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران در خصوص ذخیره‌سازی میوه عید گفت: دولت به منظور حمایت از کشاورزان و ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز در ایام پایانی سال اقدام به خرید سیب کرده است. بر همین اساس ستاد تنظیم بازار و معاونت‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی اطلاع‌رسانی‌های لازم را در این خصوص به کشاورزان انجام خواهند داد.

 

وی افزود: هدف ما این بود که تولیدکنندگان سیب آسیب نبینند و بازار نیز در شب عید با کمبود مواجه نشود. سازمان تعاون روستایی مکلف شده تا ساز و کارهای خرید سیب مازاد را مشخص کند و ذخیره‌سازی را انجام دهد.

 

وزیر صمت: سیاست دولت این است که هیچگونه تصمیمی را به اسم مشورت با بخش خصوصی اتخاذ نکند و ما نیز به عنوان یکی از ارکان دولت هماهنگی‌های لازم را با فعالان اقتصادی انجام خواهیم داد.

 

رحمانی در خصوص رد مصوبه مجلس مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان گفت: ما تابع قانون هستیم و هر مسیری را که نهادهای قانونی مشخص کنند، پیگیری خواهیم کرد.

 

قانون ممنوعیت واردات خودرو پابرجاست

وی در خصوص واردات خودرو گفت: همچنان قانون ممنوعیت واردات خودرو پابرجا است و بحث تولید مشترک با سایر کشورهای خودروساز دنیا در دستور کار قرار دارد البته شیوه‌های جدیدی را در این خصوص اعمال خواهیم کرد زیرا ما از عملکرد شرکای قبلی به هیچ عنوان رضایت نداریم و به خودروسازان نیز اعلام کردیم که به دنبال شرکای جدید باشند.

 

وزیر صمت در خصوص برگشت ارز صادراتی گفت: در شش ماه ابتدای سال جاری میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات بهتر از شش ماه سال 97 است؛ این یعنی صادرکنندگان تلاش بیشتری برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور را دارند.

 

رحمانی تصریح کرد: کاهش در آمارهای صادراتی به لحاظ ارزشی ناشی از اصلاح قیمت پایه‌های گمرکی بوده و در این میان صادرکنندگان تلاش خود را به صورت مضاعف انجام دادند.

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------