دفاع اتحادیه مرغداران از گران شدن تخم‌مرغ/ قیمت تخم‌مرغ کیلویی ۱۰ هزار تومان واقعی است اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تخم‌مرغ/ قیمت تخم‌مرغ
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با اشاره به قیمت تخم مرغ در بازار کیلویی ۱۰ هزار تومان گفت: این قیمت واقعی است و از ضرر و زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌کند، هر چند زیان ماه‌های گذشته را که عرضه زیر قیمت مصوب بود، جبران نمی‌کند.

 به گزارش تسیم، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گفت: از ابتدای سال تا کنون 19 هزار تن تخم مرغ صادر شده و در حال حاضر میزان صادرات تخم مرغ به حدود روزانه صد تن رسیده است.

 

رضا ترکاشوند با اشاره به افزایش حدود سه هزار تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ نیز افزود : این میزان افزایش، قیمت تخم مرغ را پس از حدود هشت ماه به میزان مصوب رسانده است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به تولید مازاد تخم مرغ در هشت ماه گذشته قیمت آن به میزان کمتر از نرخ مصوب که حدود 7740 تومان در مرغداری است رسید که همین امر باعث ضرر و زیان تولیدکنندگان شده بود.

 

ترکاشوند گفت : با افزایش قیمت تخم مرغ در حال حاضر نرخ این محصول درب مرغداری به حدود نرخ مصوب رسیده است و این محصول در بازار هم با اضافه شدن هزینه‌های جانبی،  مانند حمل و نقل و سود شبکه توزیع عمده فروشی و خرده فروشی که 23 درصد به قیمت مصوب می‌افزاید با قیمت کیلویی ده هزار تومان یا شانه‌ای حدود 18 تا 20 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

وی تاکید کرد: این قیمت واقعی است و از ضرر و زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌کند، هر چند زیان ماه‌های گذشته را که عرضه زیر قیمت مصوب بود، جبران نمی‌کند.

 

ترکاشوند با اشاره به افزایش تقاضا برای صادرات تخم مرغ تصریح کرد: پس از لغو ممنوعیت صادرات تخم مرغ رایزنی‌های بسیاری برای بازیابی بازار‌های از دست رفته صادراتی صورت گرفت و در سه هفته اخیر نیز تقاضا برای صادرات این محصول نیز افزایش یافته است.

 

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران افزود: البته تنها میزان مازاد مصرف داخلی تخم مرغ صادر می‌شود و با توجه به تعهداتی که به بازار‌های داخلی داریم میزان صادرات مدیریت شد تا بازار داخلی با مشکل مواجه نشود.

 

ترکاشوند گفت: میزان تولید این محصول حدود 2500 تن در روز است.

 

وی افزود : برنامه ریزی تولید تخم مرغ به صورتی است که ده درصد بیشتر از میزان مصرف داخلی است و همین میزان مازاد مصرف هم برای صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ترکاشوند تاکید کرد: درحال حاضر هم تعادل ایجاد شده است و هم نیاز داخلی برآورده می‌شود و هم صادرات صورت می‌گیرد و قیمت تخم مرغ نیز با توجه به تثبیت بازار دیگر افزایش نمی‌یابد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------