آخرین اخبار اقتصادی

خرید مسکن,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

نماینده مجلس: مردم خرید مسکن را رویا می‌دانند/ میزان اجاره‌بها ۵۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: امروز گرانی و بالا بودن مسکن و اجاره وحشتناک است، مردم خرید مسکن را رویا می دانند…

عده‌ای با انتشار شایعه افزایش قیمت گوشت قرمز به ۳۰۰ هزار تومان در پی واردات هستند قیمت گوشت قرمز ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه جمعیت دامی و گوشت قرمز کافی است، گفت: اکنون دلالان با ادعای افزایش قیمت گوشت قرمز به ۳۰۰ هزار تومان در پی سناریوی واردات گوشت هستند. 

«منصور پوریان» در گفت‌وگو با ایرنا درباره برخی ادعاها در فضای مجازی و رسانه ها مبنی بر قیمت ۳۰۰ هزار تومانی گوشت قرمز در بازار، افزود: اکنون بازار با مازاد دام سبک و سنگین مواجه است، بنابراین هیچ افزایش قیمتی در گوشت قرمز منطقی نیست.

 

رییس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: امروز قیمت بره پرواری نقدی ۶۰ هزار تومان، غیرنقدی (چک دو تا سه هفته) ۶۴ هزار تومان، گوسفند و بز ماده و میش پیر ۵۵ هزار تومان و گوساله کشتاری بین ۵۸ هزار تا ۶۰ هزار تومان است.

 

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به نرخ دام زنده، قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت گوسفندی برای عمده فروشی حدود ۱۲۲ هزار تومان و گوساله در عمده فروشی ۱۰۸ هزارتومان است که در قصابی ها و مراکز خرده فروشی نرخ تفکیکی هر قطعه گوشت گوسفندی باید نزدیک ۱۴۰ هزار تومان و گوساله ۱۳۵ هزار تومان باشد و بیش از این قیمت، اجحاف به مصرف کنندگان خواهد بود.

 

پوریان گفت: هفته گذشته عده‌ای با دمیدن بر طبل افزایش قیمت کاذب گوشت قرمز به دنبال واردات گوشت و ممنوعیت صادرات بودند، درحالی که با وجود عرضه بالای دام زنده، اکنون معادل ۲۷۰ هزار تن گوشت قرمز منجمد در بازار وجود دارد که هنوز جذب نشده است.

 

وی حجم صادرات دام زنده مازاد کشور را پایین دانست و افزود: اکنون آنچه به عنوان صادرات دام زنده در کشور انجام می شود، حجم پایینی دارد و به تازگی سازمان مرکزی تعاون روستایی متولی صادرات دام زنده شده تا جایی که مقرر شده ۵۰ هزار راس گوسفند به قطر صادر شود. در بخش صادرات دام زنده دستگاه های دولتی همچون شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان مرکزی تعاون روستایی خود رقیبی برای بخش خصوصی شده اند به نحوی که دام زنده صادراتی بخش خصوصی بعد از دو هفته تاییدیه ای دریافت نکرده است.

 

وی ادامه داد: اکنون کشورهای ترکیه، گرجستان، ارمنستان رقبای صادراتی ما در دام زنده هستند و ما با میزان کم صادرات قابل رقابت با این کشورها نیستیم.

 

به گزارش ایرنا، بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می دهد قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت گوساله و گوسفندی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان و تفکیکی بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------