آخرین اخبار سیاست خارجی

رابرت مالی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

رابرت مالی: اگر تحریم و دیپلماسی جواب ندهد بایدن با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: مذاکرات به خاطر شروطی که تهران به طور مکرر در روند مذاکرات تعیین می‌کرد، طولانی و دچار وقفه شده است. به گزارش ایسنا به نقل از…

رویترز: اکثریت آمریکایی‌ها از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند/ اعلام زمان ازسرگیری دوباره مذاکرات وینبرجام،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رویترز یراساس نتایج یک نظرسنجی نوشت که سه چهارم آمریکایی‌ها معتقد هستند که واشنگتن باید مذاکرات با ایران بر سر برنامه هسته‌ای را ازسربگیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، نظرسنجی موسسه گروه اوراسیا که از ۲ الی ۸ سپتامبر انجام گرفته، از ۲۰۰۲ بزرگسال آمریکایی درخصوص سیاست خارجی آمریکا و نقش جهانی این کشور سوال‌هایی پرسیده است.

 

مطابق با این نظرسنجی ۷۸.۸ درصد از پاسخ‌دهندگان بر این باور هستند که آمریکا باید گفت‌وگو با ایران را دنبال کند تا از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در آینده‌ای نزدیک جلوگیری شود.

 

۸۸ درصد از حامیان دموکرات‌، ۷۶.۹ درصد از افراد بدون وابستگی به هیچ حزب خاص و ۷۱.۸ درصد از حامیان جمهوری‌خواه که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، به ازسرگیری مذاکرات با ایران اعتقاد داشتند.

 

این درحالی است که در نظرسنجی مشابه در سال گذشته تنها ۶۲.۶ درصد از مشارکت کنندگان به ازسرگیری مذاکرات واشنگتن با تهران برای احیای برجام رای داده بودند.

 

رویترز با توجه به این نظرسنجی در گزارش خود نوشت: بیش از ۷۰ درصد جمهوری‌خواهان باور دارند که آمریکا باید مذاکرات هسته‌ای با ایران را ازسربگیرد. این بدان معناست که رهبران و نامزدان این حزب که مخالفت خودشان با این توافق را ابراز می‌کنند ممکن است با بسیاری از رای‌دهندگان همسو نباشند.

 

***

 

نماینده روسیه در وین: احتمالا مذاکرات هسته‌ای از ماه آینده از سر گرفته شود

نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین به شبکه الجزیره گفت که انتظار دارد مذاکرات از اواسط ماه نوامبر (اواخر ماه آبان) از سر گرفته شود.

 

به گزارش فارس، «میخائیل اولیانوف» همچنین گفت که «رافائل گروسی» مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز قرار است هفته آینده به مسکو سفر کند.

 

خبر این مقام روسی درباره از سرگیری مذاکرات رفع تحریم‌ها در اواسط ماه آینده میلادی در حالی است که «علی باقری» مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز (چهارشنبه) در تور اروپایی‌‌اش و در نخستین مقصد این سفر که به بوداپست رفته، در سفر رسمی به مجارستان، با جمعی از ایرانیان مقیم این کشور دیدار کرد.

 

باقری در این دیدار با اشاره به آخرین روند تحولات مذاکرات رفع تحریم تصریح کرد: «جمهوری اسلامی ایران آمادگی طرف‌ها برای دادن تعهدات پایدار را عامل حصول سریع توافق و پایبندی به تعهدات را ضامن حفظ و استمرار توافق می‌داند».

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022