آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,بهرام قاسمی

واکنش ایران به اتهامات الجبیر: عربستان پدرخوانده تروریسم تکفیری در جهان است

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان ضد ایرانی عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، عربستان را محل صدور تروریسم سازمان یافته در سطح بین المللی خواند که فاقد صلاحیت برای…


واکنش مقامات کشورهای جهان به حمله تروریستی اهوازاخبار,اخبار سیاست خارجی,حمله تروریستی اهوازد

مقامات کشورهای جهان به حادثه تروریستی در اهواز واکنش نشان دادند.

به گزارش سرپوش، مقامات کشورهای مختلف جهان حمله تروریستی صبح امروز در مراسم رژه نظامیان اهواز را محکوم کردند.

 

سفیر بریتانیا در تهران حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

 

رابرت مک‌ایر در پیامی توییتری نوشت:

«این حمله تروریستی شوکه‌کننده‌ای بود. تروریسم در هر جا که رخ دهد، باید محکوم شود. ما تسلیت خود را برای خانواده شهدا می‌فرستیم.»

 

واکنش پوتین به حادثه تروریستی اهواز

رئیس‌جمهور روسیه ضمن تسلیت جان باختن شهروندان ایرانی در حادثه تروریستی اهواز به رئیس‌جمهور ایران گفت مسکو آماده تقویت همکاری با تهران در خصوص مقابله با تروریسم است.

 

واکنش پاکستان به حمله تروریستی اهواز

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز ایران را که به شهادت جمعی از هموطنان منجر شد، محکوم کرد.

 

 «محمد فیصل» روز شنبه با انتشار پیامی اعلام کرد دولت پاکستان، حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز ایران را که به شهادت چندین تن منجر شد، شدیدا محکوم می کند.

 

سوریه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد
وزارت امور خارجه سوریه حمله تروریستی امروز (شنبه) در رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز که منجر به کشته شدن تعدادی از افراد بیگناه شده را به شدت محکوم کرد.

 

پیام وزیر کشور عراق در پی حمله تروریستی در اهواز

قاسم الاعراجی وزیر کشور عراق ضمن محکوم کردن حمله تروریست‌ها در اهواز، گفت: این حمله بار دیگر خصومت تروریست ها و عناصر استکباری‌شان علیه ملت مسلمان ایران را نشان داد.

 

واکنش سفیر اتریش در ایران به حمله تروریستی اهواز

استفان شولتز، سفیر اتریش در ایران، در پی حمله تروریستی در اهواز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:‌ اتریش، به خانواده قربانیان حمله ترویستی ناگوار در اهواز صمیمانه تسیلت می‌گوید. من نیز خالصانه آرزوی بهبودی سریع مجروحین را دارم.


----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------