آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شاناهان

آمریکا ۱۰۰۰ نیروی دیگر به خاورمیانه اعزام می‌کند

دولت واشنگتن از اعزام ۱۰۰۰ نیروی بیشتر به خاورمیانه خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل این تصمیم در بیانیه‌ای توسط پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا اعلام…


آمریکا علیه یک شهروند ایران دو کیفرخواست صادر کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,آمریکا و ایران

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای بامداد چهارشنبه اعلام کرد یک شهروند ایران را به نقض قوانین تحریم‌ها متهم کرده است.

به گزارش فارس، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد علیه یک شهروند ایران به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا ضد ایران دو کیفرخواست جداگانه صادر کرده است. 

 

طبق بیانیه دادگستری آمریکا این شهروند ۳۳ ساله که قبلاً ساکن استانبول ترکیه بوده در دادگاه منطقه‌ای منطقه کلمبیا به تلاش برای دستیابی به قطعات یدکی هواپیما  و عرضه آن به طرف‌هایی در ایران از طریق همکاری با یک شرکت مستقر در ترکیه متهم شده است. 

 

طبق این ادعاها او تلاش کرده قصد خود برای عرضه این قطعات ساخت آمریکا به طرف‌هایی در ایران را از شرکت‌های آمریکایی و دولت این کشور پنهان نگه دارد. 

 

«جان سی دمرز»، دستیار وزیر دادگستری آمریکا گفت: «این وزارتخانه به اجرای دقیق تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران به دلیل رفتارهای ظالمانه و بی‌ثبات‌کننده این کشور متعهد است.»

 

در کیفرخواست صادرشده علیه شهروند ایرانی ادعا شده او بین دسامبر ۲۰۱۰ تا جولای ۲۰۱۲ مدیر عملیات شرکت هواپیمایی «کرال» در ترکیه بوده است. او در این مدت با کمک همدستانش اقدام به خریداری قطعات یدکی هواپیما از شرکت‌های آمریکایی کرده است. ادعا شده شهروند ایران و همکارانش هزینه مربوط به این معامله را به بانک‌های آمریکا انتقال داده و قصد خود را برای انتقال این کالاها به فروشندگان پنهان کرده‌اند. 

 

دولت آمریکا در کیفرخواستی دیگر این شهروند ایران را به تلاش برای صادرات کالاهای آمریکایی به ایران و ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان متهم کرده است. 

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------