آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رزمایش نظامی مشترک آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ

رزمایش نظامی مشترک نیروهای هوایی و دریایی مصر، امارات و آمریکا در آب‌های بین‌المللی دریای سرخ آغاز شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، تامر الرفاعی، سخنگوی…


مشاور موگرینی: تلاش می‌کنیم پیش از ۲ هفته آینده نشستی را با ایران برگزار کنیماخبار,اخبار سیاست خارجی,موگرینی

مشاور موگرینی درباره سفر وزرای خارجه سه کشور اروپائی طرف ایران در برجام گفت: تلاش می‌کنیم پیش از دو هفته آینده این نشست را با تهران برگزار کنیم.

به گزارش مهر، خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرد که سه وزیر خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان، موسوم به ترویکای اروپا به زودی برای صحبت های پایانی درباره برجام به ایران یا کشوری دیگر سفرخواهند کرد و نشستی را با مقامات عالیرتبه ایرانی نیز برگزار کنند.

 

خبرگزاری یورونیوز در بروکسل با ماتئو آریچی مشاور و سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص گفتگوئی کرده است.

 

وی در این گفتگو اعلام کرد که «ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا دست کم، پیش از دو هفته دیگر این نشست برگزار شود».

 

مشاور و سخنگوی فدریکا موگرینی تاکید کرد که هدف اصلی از برگزاری این نشست حفظ برجام و تلاش برای کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده است.

 

او با بیان اینکه گفتگوهای دیپلماتیک با مقامات ایرانی برای حفظ برجام در جریان است، توافق هسته‌ای را «مهم ترین دستاورد دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دوران فدریکا موگرینی» خواند.

 

آریچی تاکید کرد که سفر هفته گذشته هلگا اشمید معاون موگرینی به تهران در همین چارچوب بوده است.

 

فدریکا موگرینی هم روز پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا با موضوع تشدید تنش میان ایران و آمریکا اعلام کرد که موضع قاره سبز در قبال برجام مستندات و مدارک و شواهد آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------