آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: اتحادیه اروپا باید به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند

وزیر خارجه ایران در بدو ورود به فنلاند تاکید کرد که ارتباطات کشورمان با اتحادیه اروپا مهم است؛ به ویژه اینکه اروپا در چارچوب برجام تعهداتی در قبال ایران دارد. به گزارش…


انگلیس: تهران باید فورا تمامی فعالیت‌های مغایر با توافق هسته‌ای را متوقف کند/ ابراز نگرانی شدید اروپا از افزایش سطح غنی‌سازی ایراناخبار,اخبار سیاست خارجی,ایران و انگلیس

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس از ایران خواست فورا تمامی فعالیت‌های مغایر با توافق هسته‌ای را متوقف کند.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس به بیانیه روز یکشنبه ایران درباره کاهش تعهدات برجامی واکنش نشان داد.

 

وی که با رویترز مصاحبه می‌کرد، گفت: انگلیس کاملا به توافق هسته‌ای ایران متعهد بوده و تهران باید فورا تمامی فعالیت‌های مغایر با تعهدات خود را متوقف و بازگرداند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس گفت که در حال هماهنگی با دیگر اعضای برجام درباره گام‌هایی که باید بعد از اقدام ایران اتخاذ شود، هستیم.

 

ابراز نگرانی شدید اتحادیه اروپا از عبور سطح غنی‌سازی ایران از 3.67 درصد

«مایا کوسیانچیچ» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بیانیه روز یکشنبه ایران در کاهش تعهدات برجامی واکنش نشان داد و اعلام کرد که این اتحادیه به شدت از تجاوز سطح غنی‌سازی ایران از میزان 3.67 درصد نگران است.

 

سخنگوی موگرینی از ایران خواست تا تشدید اوضاع را متوقف کرده و از گام‌هایی که اتخاد کرده بازگردد.

 

وی در ادامه افزود اتحادیه اروپا منتظر اطلاعات بیشتر از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد ماند و پس از آن با طرف‌های مربوط درباره گام‌های آتی در زمینه توافق هسته‌ای رایزنی خواهد کرد.

 

پیشتر نیز «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کرد و آن را تضعیف کننده برجام خواند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------