آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر خارجه انگلیس

وزیر خارجه انگلیس امروز می خواهد تصمیمات دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران اعلام کند

رویترز نوشت: روزنامه دیلی تلگراف گزارش داده وزرای دولت بریتانیا در حال تصمیم گیری در مورد برنامه هایی برای تحریم ایران در پی توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس هستند. به…


قاسمی: دیپلماسی و گفت‌وگو از پایه‌های مهم سیاست خارجی ایران بوده و خواهد بوداخبار,اخبار سیاست خارجی,قاسمی

سفیر ایران در پاریس مسیر دیپلماسی و گفت‌وگو را از پایه‌های مهم سیاست خارجی ایران برشمرد و گفت: یکجانبه‌گرایی، تهدید و تحریم از روش‌های شکست‌ خورده در جهان در هم تنیده امروز است.

به گزارش فارس، «بهرام قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در خصوص سفر «امانوئل بُن» مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسه به تهران عنوان کرد: «امانوئل ماکرون به عنوان رئیس یک کشور مهم اروپایی و از شرکای سنتی ایران در بسیاری از حوزه‌های سیاسی و اقتصادی ضمن درک شرایط خطیر بین‌المللی و منطقه‌ای، با بهره مندی از جایگاه دیپلماتیک این کشور در عرصه جهانی می‌تواند نقش مهمی در کاهش تنش‌های موجود ایفا کند.»

 

وی افزود: «مسیر دیپلماسی و گفتگو همواره از پایه‌های مهم سیاست خارجی ایران بوده و خواهد بود. 

 

سیاست‌های یکجانبه گرایانه، عدم درک واقعیات، تهدید و تحریم از روش‌های منسوخ و از پیش شکست خورده در جهان به هم پیوسته و در هم تنیده امروز است.»

 

سفیر ایران در پاریس عنوان کرد: « آقای امانوئل بُن، مشاور دیپماتیک رئیس جمهور ماکرون در ادامه افزایش رایزنی‌های سیاسی طی ماه‌های اخیر بین ایران و فرانسه در تهران ضمن تقدیم پیام کتبی رئیس جمهوری فرانسه به روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف و علی شمخانی دیدار و پیرامون موضوعات و تحولات مهم جهانی و روابط فیمابین گفتگو کرد. ملاقات‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد. پویایی سیاسی و تحرکات دیپلماتیک در چارچوب اقدامات اخیر این کشور، در بین روشنفکران و اندیشمندان سیاست خارجی فرانسه از جایگاه و علاقه مندان بسیاری برخوردار است.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------