آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,نتانیاهو

نتانیاهو: هر جا ایران علیه ما پایگاه ایجاد کند عملیات می‌کنیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گفته در هر جا که ایران علیه این رژیم پایگاه ایجاد کند حمله انجام خواهد داد. به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی…


پنتاگون: درخواست کمک کشتی‌ها در خلیج فارس را بررسی می‌کنیماخبار,اخبار سیاست خارجی,پنتاگون

یک مقام پنتاگون اعلام کرد کمک به کشتی‌هایی را که در خلیج فارس به امداد نیاز داشته باشند، بررسی می‌کنیم. این مسئله بر اساس شرایط و بنا بر درخواست کشتی‌ها انجام می‌گیرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه کان رژیم صهیونیستی، یک مقام پنتاگون اعلام کرد آمریکا درخواست کمک کشتی‌ها در خلیج فارس را بررسی می‌کند.

 

این مقام نظامی آمریکایی گفت: «کمک به کشتی‌هایی را که در خلیج فارس به امداد نیاز داشته باشند، بررسی می‌کنیم.»

 

وی افزود: «این مسئله بر اساس شرایط و بنا بر درخواست کشتی‌ها انجام می‌گیرد.»

 

در همین حال خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع مطلع در پنتاگون نوشته است که آمریکا و متحدانش قصد دارند کشتی‌های تجاری را هنگام تردد از خلیج فارس، مشایعت کنند.

 

این در حالی است که وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: «به حفظ امنیت، ثبات و آزادی دریانوردی بین المللی در تنگه هرمز پایبند هستیم.»

 

مقامات دولت محلی جبل الطارق پنج‌شنبه گذشته در بیانیه‌ای با اعلام توقیف یک نفتکش مدعی شدند که بر اساس شواهد، نفتکش گرِیس-١ حامل نفت ایران برای تحویل به یک پالایشگاه در سوریه بوده است.

 

این نفتکش در اختیار نیرو‌های پلیس و مقامات گمرک است و همه ۲۸ خدمه هم‌اکنون روی عرشه نفت‌کش قرار دارند و بیشتر از کشور‌های هند، پاکستان و اوکراین هستند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------