آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

توئیت ظریف بعد از پایان تور اروپایی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود در توئیتر تصریح کرد علی‌رغم تلاش‌های آمریکا برای تخریب دیپلماسی با مقام‌های فرانسه دیدار کرده است. به گزارش فارس،…


افشای جاسوسی اف بی آی از ایرانیان پس از حمله به هواپیمای مسافربری ایراناخبار,اخبار سیاست خارجی,حمله ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری ایران

اسناد اف‌بی‌آی که به تازگی منتشر شده‌اند نشان می‌دهند پلیس فدرال آمریکا بعد از حمله ناو «وینسنس» به هواپیمای مسافربری ایران اقدام به جاسوسی از اتباع ایران کرده است.

به گزارش ایرنا، اسناد محرمانه پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) که ۳۱ سال پس از حمله به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی «وینسنس» منتشر شده، ابعاد تازه ای از اقدام‌های اف بی آی در پاسخ به این حوادث و همچنین واکنش برخی گروه‌های ایرانی معلوم الحال در آمریکا را فاش می‌کند.

 

«پال گاتینگر» در یادداشتی که در تارنمای لوبلاگ منتشر کرده، به جنبه‌هایی از این اسناد پرداخته که تاکنون چندان مورد توجه قرار نگرفته بود.

 

به نوشته گاتینگر، این اسناد نشان می‌دهد که اف بی آی درست یک روز پس از این حادثه که منجر به کشته شدن همه ۲۹۰ مسافر این پرواز ایران شد، عملیاتی موسوم به «کارزار زمستانی» را برای جاسوسی گسترده و فیزیکی از ایرانیان مقیم آمریکا آغاز کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------